۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۰
کد خبرنگار: 897
کد خبر: 83356913
۰ نفر
کتاب وضعیت‌های نمایشی در شاهنامه فردوسی منتشر شد

شهرکرد- ایرنا- کتاب " وضعیت‌های نمایشی در شاهنامه فردوسی بر اساس الگوی ژرژ پولتی " نوشته حمید علی‌دوستی شهرکی از سوی انتشارات سوره مهر‎ ‎با سرمایه گذاری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری منتشر شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از حوزه هنری، ‬ مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: کتاب وضعیت‌های نمایشی در شاهنامه فردوسی بر اساس الگوی ژرژ پولتی نوشته حمید علی دوستی شهرکی اثری است که از سوی واحد پژوهش و آموزش حوزه هنری در سال ۱۳۹۸ به چاپ رسیده است.‏
شمس الدین آل معصوم افزود: این اثر حاصل تلاش انفرادی نویسنده است، که مبنا و معیار این تحقیق، تجزیه و تحلیل‌های کیفی، عقلی، تفکر و استدلال است و نویسنده این اثر در نخستین گام با مراجعه به کتابخانه‌های تخصصی و گردآوری اطلاعات از طریق فیش و دسته بندی آن‌ها در وضعیت‌های موجود، یافته‌های پژوهش از شاهنامه را استخراج و بر اساس ترتیبی که پولتی مورد استفاده قرار داده، تنظیم و سپس از این داده‌ها نتایجی را استخراج کرده است.
وی گفت: نو بودن موضوع و اینکه برای نخستین بار این مسأله بررسی می‌شود از مهمترین ویژگی این کتاب است و ویژگی دیگر این کتاب به چالش کشیدن ۳۶ وضعیت ژرژ پولتی است که پس از حدود ۳۰۰ سال نقاط ضعف آن عیان می‌شود.
آل معصوم اظهار داشت: کتاب «وضعیت‌های نمایشی در شاهنامه فردوسی» به طور خاص می‌تواند در بین استادان، دانشجویان و محققان رشته‌های ادبیات نمایشی، سینما، تئاتر، تلویزیون، ادبیات فارسی و ب علاقه‌مندان شاهنامه و دوست‌داران ادبیات مورد استفاده قرار گیرد.
مسئول واحد پژوهش و آموزش حوزه هنری گفت: این کتاب در قطع رقعی در ۲۷۲ صفحه و تیراژ یک هزار و ۲۵۰‬ نسخه‬ از‬ سوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.‏
به گزارش ایرنا، تاکنون ۲۰۰ اثر پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه ادبیات از سوی محققان و نویسندگان چهارمحال و بختیاری منتشر شده است.

حمید علیدوستی شهرکی، کارگردانی و تهیه کنندگی فیلم کوتاه و تله فیلم را در کارنامه هنری خود دارد.

۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =