۲۰ مبلغ در طرح نشاط معنوی بقاع متبرکه سیستان و بلوچستان شرکت می کنند

زاهدان- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: ۲۰ مبلغ اعزامی از قم در اجرای هر چه بهتر طرح تابستانی نشاط معنوی در بقاع متبرکه استان این اداره کل را همراهی می کنند.

حجت الاسلام محسن مؤمنی مقدم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح نشاط معنوی از برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه است که با هدف غنی سازی اوقات فراغت، تقویت و ارتقای بنیه اعتقادی، دینی، اخلاقی و ارزش‌های انقلاب اسلامی در میان جوانان و نوجوانان به همراه استفاده از ظرفیت این قشر برای قطب فرهنگی شدن بقاع متبرکه همه ساله طبق فرموده رهبر معظم انقلاب از ۱۳ تیر تا ۲۹ مرداد اجرا می‌شود.

وی برپایی اردوهای تفریحی - زیارتی، برگزاری کلاس‌های قرآنی حفظ و قرائت، آموزش احکام دینی و آموزش رایانه‌ای و خطاطی را از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده در قالب اجرای طرح نشاط معنوی ذکر کرد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان از وقف به عنوان پشتوانه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در جامعه نام برد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۵ وقف جدید در این استان به ثبت رسیده است.

وی افزود: هم اینک حدود پنج هزار وقف در سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده است.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به گواه بسیاری از کارشناسان مسائل دینی و اجتماعی یکی از استان‌های برتر کشور در زمینه فعالیت‌های قرآنی به حساب می‌آید به طوری که علاقه مندی به علوم دینی، عشق به اسلام و قرآن و پیامبر (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در جای جای این استان موج می‌زند و مردم مؤمن، خداجو و عاشق و دلباخته آن از هر فرصتی برای فراگیری مسائل دینی به ویژه حفظ قرآن کریم بهره می‌برند.
تربیت افزون بر ۵۰ هزار نفر حافظ قرآن، برگزاری دوره‌ها و کلاس‌های متعدد و محافل قرآنی و وجود صدها مسجد و حسینیه و تکیه، سیستان و بلوچستان را به استان حافظان قرآن تبدیل کرده است.

۷۳۱۶**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =