«مدارس خلاقیت» در کرمانشاه ایجاد می شود

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، از ایجاد مدارس کسب و کار (خلاقیت) در استان خبر داد و گفت: در این مدارس در کنار واحدهای درسی به دانش‌آموزان مهارت و حرفه‌های گوناگون را معرفی و آموزش می‌دهیم.

به گزارش ایرنا؛ هدایت حاتمی روز دوشنبه در نشست قطبی هدایت تحصیلی – شغلی نواحی سه‌گانه شهر کرمانشاه در تالار شهید بهشتی در ارتباط با راه اندازی این مدارس افزود: در مدارس خلاقیت مهارت‌هایی به دانش آموزان آموزش داده می‌شود تا در پایان دوران تحصیل، حتی اگر دانش‌آموزی به دانشگاه راه نیافت، حداقل یک مهارت را آموخته باشد و بتواند با استفاده از آن برای جامعه خود مفید باشد.

وی مشارکت خانواده‌ها در امر آموزش را بسیار مهم دانست و افزود: اگر جامعه را در اختیار افراد کارآفرین قرار دهیم، آن جامعه در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته است.

او تاکید کرد همچنین آموزش درست و نشان دادن مسیر صحیح به دانش‌آموزان راه موفقیت آینده‌سازان ایران اسلامی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، در ادامه هدایت تحصیلی را هدایت سرنوشت دانش‌آموزان دانست و گفت: هدایت تحصیلی ابعاد مختلفی دارد و خانواده‌ها، مربیان، مدیران، جامعه، فرهنگ، رادیو و تلویزیون و فضای مجازی نقش بسزایی در آن دارند.

حاتمی افزود: اهمیت آموزش و پرورش و نیروی انسانی برای همگان روشن است و سرمایه انسانی کیفی، بحث بسیار مهمی در حوزه اقتصادی است.

وی ادامه داد: اگر کار مشاوران با مطالعه، آگاهی و شناخت درست همراه باشد، می‌توانند هدایت صحیحی انجام دهند و کار ارزشمندی بکنند.

او تأکید کرد: یکی از دغدغه‌های ما تورم است که فضای اقتصادی را با مشکلاتی مواجه کرده و آن را ملتهب کرده است و در یک سال اخیر توانستیم تورم را تا حد قابل قبولی در استان مهار کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه فضای کسب و کار استان شرایط خوبی نداشت، تصریح کرد: این روزها شاهد بهبود محسوس فضای کسب و کار هستیم که این موارد روی هم می‌توانند به کاهش نرخ بیکاری بیانجامند و رونق تولید را به ارمغان بیاورند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۳ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا دارد.

اکنون ۳۲۵ هزار دانش آموز در استان کرمانشاه مشغول به تحصیل هستند و نزدیک به ۳۰ هزار فرهنگی در امر آموزش و پرورش این دانش آموزان تلاش می‌کنند.

در استان کرمانشاه بیش از ۱۰۰ مدرسه غیرانتفاعی اکنون فعال است.

۳۰۳۳/‌۸۰۶۶

اخبار مرتبط