باید در مدارس غیردولتی به دنبال برندسازی باشیم

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه باید در مدارس غیردولتی به دنبال برندسازی باشیم، گفت: لازمه‌ رسیدن به این مهم، استفاده از معلم و کادر باتجربه و متخصص است.

به گزارش ایرنا؛ مجید یزدان‌پناه روز دوشنبه در دوره ضمن خدمت آشنایی با سامانه مشارکت‌ها در پژوهش‌سرای دانش‌آموزی ناحیه یک کرمانشاه افزود: باید روند جذب مدارس غیردولتی را تغییر دهیم و با برنامه‌های کاربردی‌تر به بهبود و تسریع این جریان کمک کنیم و از تجربیات استان‌های پیشتاز در این زمینه استفاده نمائیم.

او تصریح کرد: هر کس تقاضای ایجاد مدارس غیردولتی را دارد باید به او کمک کنیم تا بتواند به پیشبرد اهداف نظام تعلیم و تربیت کمک کند.

وی اظهار داشت: همچنین با تشویق افراد به انجام چنین کاری می‌توان بخشی از هزینه‌ها و مشکلات آموزش و پرورش را کاهش داد و در روند رونق کسب و کار و کاهش بیکاری اثرگذار بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه خاطرنشان ساخت: با توجه به اینکه در حوزه مشارکت‌ها بحث گردش مالی وجود دارد، باید مراقب اعمال و رفتارمان باشیم و همانگونه که آموزه‌های دینی به ما توصیه می‌کنند، نباید شرایطی را ایجاد کنیم که مورد سوء ظن قرار بگیریم و حوزه مشارکت‌ها یکی از محل‌هایی است که باید با احتیاط و دقت فراوان در آن فعالیت کرد.

یزدان پناه، شورای آموزش و پرورش را یکی از مهمترین جایگاه‌های نظام تعلیم و تربیت دانست و افزود: باید از پتانسیل و ظرفیت‌های بالای این شورا به خوبی استفاده کرد و جلسات شورای آموزش و پرورش را به عنوان جایگاه تصویب برنامه‌های چالشی و بزرگ تلقی کرد.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۳ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا دارد.

اکنون ۳۲۵ هزار دانش آموز در استان کرمانشاه مشغول به تحصیل هستند و نزدیک به ۳۰ هزار فرهنگی در امر آموزش و پرورش این دانش آموزان تلاش می‌کنند.

در استان کرمانشاه بیش از ۱۰۰ مدرسه غیرانتفاعی اکنون فعال است.

۳۰۳۳/‌۸۰۶۶

اخبار مرتبط