۱۲ هزار داوطلب در سیستان و بلوچستان با جمعیت هلال احمر همکاری دارند

زاهدان- ایرنا- مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۱۲ هزار داوطلب هلال احمر را در تحقق اهداف بشردوستانه در این استان پر مخاطره همراهی می کنند.

رسول راشکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این داوطلبان فعال در مواقع بروز سوانح و بلایا در صحنه حاضر و به انجام اقدامات ماندگار، زود بازده و اثربخش در حوزه خدمت رسانی می‌پردازند.
وی افزود: همچنین نیروهای داوطلب با حضور خود در مناطق محروم و بی بضاعت در تاب آوری و انسجام اجتماعی جامعه مشارکت کرده و با حمایت از اقشار آسیب پذیر تلاش می‌کنند در تمام سطوح حضوری پویا و سازنده داشته باشند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان بیان کرد: داوطلبان نقش مهمی در ارائه خدمات عام المنفعه و بشردوستانه به مردم محروم و کمتر برخوردار برعهده دارند و خدمات آنان جنبه بشردوستانه و خیرخواهانه دارد و در ارائه این خدمات تبعیض قائل نمی‌شوند.

وی با اشاره به اقدامات داوطلبان هلال احمر گفت: هشت کاروان سلامت از ابتدای امسال تاکنون در سراسر سیستان و بلوچستان برپا شده است که حدود ۷۰۰ نفر از خدمات آنها بهره مند شده اند.

راشکی ادامه داد: این کاروان‌ها به منظور ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، حمایتی و توزیع رایگان دارو بین بیماران و افراد محروم و نیازمند به دریافت خدمات درمانی اعزام می‌شوند.

وی بیان کرد: کاروان سلامت متشکل از پزشکان عمومی، متخصصان مختلف نظیر قلب و عروق، زنان و زایمان، چشم و غیره و جراحان هستند که به طور داوطلبانه به ارائه خدمات به مردم می‌پردازند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی زیاد (۱۱.۵ درصد گستره کشور) و موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی از جمله استان‌هایی است که احتمال وقوع چندین مخاطره طبیعی بطور همزمان در آن وجود دارد، در شمال این استان تندبادها و گرد و غبار شدید و خشکسالی، در مرکز سیل و زلزله و در جنوب نیز احتمال وقوع سونامی و دمای زیاد هوا بعضاً تا بیش از ۵۰ درجه و ریزش باران‌های فصلی و جاری شدن سیل‌های مقطعی وجود دارد.
هلال احمر سیستان و بلوچستان به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی و عضوی از نهضت بین المللی «صلیب سرخ و هلال احمر» همواره در همه حوزه‌های بهداشت، درمان، توانبخشی، داوطلبان، امور جوانان، امداد و نجات در حوادث طبیعی و غیر طبیعی و غیره پیشتاز بوده است.

۷۳۱۶**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =