آیت الله جنتی: شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات آمادگی دارد

مشهد- ایرنا- دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در بعد نظارتی آمادگی کامل دارد.

استانداری خراسان رضوی روز دوشنبه به نقل از آیت الله احمد جنتی در دیدار با استاندار خراسان رضوی د، مشهد گزارش داد: مدیران دولتی نیز باید در انتخابات پیش رو در جهت اجرای قانون تلاش کنند.

وی همچنین به اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی استاندار خراسان رضوی در این استان اشاره و بیان کرد: الگوی مثلث توسعه اقتصادی سرفصل‌های بسیار خوبی دارد که امیدوارم در اجرای آن موفق باشید. برای تحقق توسعه اقتصادی باید فعالان اقتصادی مجاب به سرمایه گذاری در بخش تولید شوند.

وی در ادامه به موضوع حاشیه شهر مشهد هم اشاره و بیان کرد: برای رفع مشکلات حاشیه این کلانشهر کارهای خوبی انجام شده اما برنامه ریزی ها در این زمینه باید تداوم یابد.
استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار گفت: به دلیل فرسودگی ساختارهای اداری کشور در گام نخست انقلاب اسلامی به توفیقات چشمگیری در حوزه اقتصاد خانوار به ویژه در مناطق روستایی دست پیدا نکرده‌ایم.
علیرضا رزم‌حسینی افزود: طی ۴۰ سال حیات انقلاب اسلامی با وجود همه امکانات زیرساختی ایجاد شده در روستاها اعم از جاده، آب، برق و گاز اما شاخص جمعیت شهرها و روستاها معکوس شده به طوری که هم اکنون ۷۴ درصد جمعیت خراسان رضوی در مناطق شهری سکونت دارند.
وی ادامه داد: بهبود وضعیت اقتصاد خانوار روستایی و تحقق سیاست توسعه متوازن در دستور کار قرار دارد. برای دستیابی به این هدف "طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی" با مشارکت معین‌های توسعه گرا و ارکان مختلف حاکمیت در خراسان رضوی کلید خورده خورده است.
استاندار خراسان رضوی گفت: برای موفقیت در انجام فعالیت‌های توسعه گرا در حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی نیازمند همگرایی و انسجام همه ارکان حاکمیت اعم از قضائی و اجرایی هستیم که در الگوی مثلث توسعه به صورت ویژه این موضوع مورد توجه قرار گرفته است.
وی به برنامه ریزی ها برای ساماندهی حاشیه شهر مشهد نیز اشاره و بیان کرد: به منظور رفع مشکلات سکونتگاه‌های غیررسمی هماهنگی خوبی بین بخش‌های مختلف ایجاد و الگوهایی هم برای اجرا تدوین شده‌اند اما باید پذیرفت که مشکلات ایجاد شده در سنوات طولانی را نمی‌توان در کوتاه مدت رفع کرد.

حاشیه شهر یا سکونت گاه‌های غیررسمی با گستره‌ای شامل ۱۳ درصد از مساحت مشهد ۳۲ درصد جمعیت این کلانشهر سه و نیم میلیون نفری را در خود جا داده است. بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در ۶۶ پهنه حاشیه شهر مشهد ساکن هستند که ۳۰۰ هزار نفر از این تعداد را مهاجران خارجی تشکیل می‌دهند.

۸۰۰۵/‌۱۸۵۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =