۱۵۰ نقطه بحرانی مستعد حریق در لرستان شناسایی شد

خرم آباد - ایرنا - مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: ۱۵۰ نقطه بحرانی مستعد حریق در استان شناسایی و تاکنون ۷۰ نقطه از آن تجهیز شده است.

شیرزاد نجفی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در لرستان حدود یک میلیون و ۲۱۷ هزار هکتار جنگل و حدود ۸۸۵ هزار هکتار مرتع وجود دارد که به علت کوهستانی بودن و شیب بالای منطقه نیازمند به بحث پیشگیری از حریق می باشند.

وی گفت: در این راستا استفاده از جوامع محلی، کشاورزان، دهیاری‌ها و شوراها باید در دستور کار قرار گیرد

وی افزود: ۱۵۰ نقطه بحرانی مستعد حریق در استان شناسایی شده، که تاکنون موفق شده ایم ۷۰ نقطه بحرانی را تجهیز و مابقی را نیز با اعتباری که از محل استانداری لرستان به منابع طبیعی اختصاص داده شده است را، تجهیز خواهیم کرد.

نجفی ادامه داد: شهرستان های خرم آباد، چگنی، کوهدشت، پلدختر و رومشکان جزو شهرستان های بحرانی مخسوب می شوند.

وی بیان کرد: بارندگی های خوب و قابل توجهی که در استان رخ داد باعث شد پوشش گیاهی بیش از پیش غنی شود که همین پوشش گیاهی و گرم شدن چند درجه ای هوا نسبت به سال گذشته می تواند در بحث حریق مشکل ساز باشد.

وی گفت: استاندار لرستان ۱۰ میلیارد ریال اعتبار به منظور پیشگیری از حریق و خرید ادوات اطفاء حریق اختصاص داده است.

نجفی افزود: مردم باید همکاری های لازم را با منابع طبیعی داشته باشند و هرگونه آتش سوزی را با تلفن رایگان ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع اطلاع دهند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان اضافه کرد: بنا به حساسیت موضوع و دستور رییس سازمان جنگل ها، یک عدد بالگرد در اول تیرماه در استان بمنظور کمک به اطفاء حریق مستقر خواهد شد.

۳۲۱۰/‌۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =