۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۵
کد خبرنگار: 961
کد خبر: 83356797
۰ نفر
عسل اردبیل برند سازی می‌شود

اردبیل - ایرنا - رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: عسل و فرآورده‌های آن از طریق شرکت‌های دانش بنیان در استان با هدف ورود به بازارهای بین المللی برند سازی می‌شود.

حبیب ابراهیم پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای تحقق این امر استاندارد لازم برای عسل و فرآورده‌های زنبور عسل تدوین می‌شود.

وی اظهار داشت: با همکاری پارک علم و فناوری استان اردبیل، پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و شرکت دانش بنیان تعاونی مهر کشاورزی اکسیر فرآوران سبلان مستقر در پارک علم و فناوری استان اردبیل توافق نامه ایجاد آزمایشگاه مرجع عسل و فرآورده‌های تولیدی زنبور عسل با هدف تدوین استاندارد و توسعه آنالیزهای استاندارد عسل در کشور ایجاد شد.

ابراهیم پور همچنین با اشاره به ظرفیت‌های موجود در استان در راستای برند سازی عسل و فرآورده‌های تولیدی زنبور عسل در بازارهای بین المللی، ایجاد این آزمایشگاه را مهم ارزیابی کرد.

وی ترویج فناوری‌های کشاورزی را از اهداف اصلی پارک علم و فناوری استان اردبیل ذکر کرد و افزود: هر چند در سال‌های اخیر در شناسایی و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و معرفی محصولات برند کوتاهی شده ولی برخی از شرکت‌های حاضر در پارک اردبیل به مرحله تجاری سازی رسیدند.

وی ضرورت حمایت مادی و معنوی از این شرکت‌های فناور و دانش بنیان یادآور شد و گفت: هم اکنون هشت شرکت دانش بنیان در این استان اقدام به تولید محصول با برندهای مختلف می‌کنند.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل ادامه داد: ساختمان پارک علم و فناوری اردبیل در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار در سفر آتی رئیس جمهوری به اردبیل کلنگ زنی می‌شود و با احداث این ساختمان هسته‌ها و واحدهای فناور استقرار یافته و به شرکت‌های دانش بنیان تبدیل می‌شوند.

ابراهیم پور با بیان اینکه توسعه شرکت‌های دانش بنیان با نگاه صادرات محور دنبال می‌شود، افزود: ۲۱ شرکت در این حوزه فعال هستند که در تولید محصولات صادرات محور فعالیت دارند.

وی بیان کرد: محصولات ۴۶ واحد پارک علم و فناوری اردبیل در حال تجاری سازی است که در آینده سبب اشتغال و ارزآوری بیشتر در استان می‌شود.

پارک‌های علم و فناوری به عنوان یکی از مهم‌ترین ساختارهای مؤثر در اقتصاد دانش بنیان و محیطی مناسب برای استقرار، توسعه و شکوفایی مؤسسات و شرکت‌های دانش بنیان هستند که در تعامل سازنده با یکدیگر و با دانشگاه‌ها و سایر مؤسسه‌های پژوهشی به فعالیت‌های فناوری اشتغال دارند و هدف اصلی آن به عنوان یک نهاد فناورانه، افزایش ثروت در جامعه از طریق ایجاد و توسعه فعالیت مؤسسه‌های متکی بر فناوری است.
۷۱۱۰/‌‬ ۱۲۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =