۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۰:۵۷
کد خبرنگار: 863
کد خبر: 83356741
۰ نفر
اعضای ارشد جنبش حماس با وزیر اطلاعات دیدار کردند

تهران- ایرنا- در دیدار اعضای ارشد جنبش حماس با سید محمود علوی وزیر اطلاعات ایران درباره روابط دوجانبه و مقابله با چالش‌های ناشی از تصمیم‌های آمریکا بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا از وزارت اطلاعات، «صالح العاروری» نایب‌رئیس دفتر سیاسی حماس، «حسام بدران» عضو دفتر سیاسی این جنبش، «اسامه حمدان» مسئول روابط خارجی حماس و «احمد عبدالهادی» نماینده حماس در لبنان با وزیر اطلاعات دیدار کردند.
در این دیدار راه‌های مقابله با تهدیدهای آمریکایی - صهیونیستی در منطقه به ویژه در رابطه با مساله فلسطین بررسی شد.
دو طرف در این دیدار درباره روابط دوجانبه و راه‌های تقویت آن بحث و تبادل نظر و تاکید کردند این دیدارها برای مقابله با چالش‌ها و خطرات ناشی از اصرار دولت آمریکا برای تحمیل معامله قرن ادامه پیدا کند، معامله قرنی که تمام فلسطینی‌ها و ملت‌های منطقه آن را رد کرده‌اند.
همچنین در این دیدار تاکید شد که این طرح در راستای خدمت به منافع صهیونیستی در منطقه و تثبیت اشغالگر در فلسطین اتخاذ شده است.
طرفین تاکید کردند که سیاست‌های واشنگتن شکی برای کسی باقی نمی‌گذارد که سلسله تصمیم‌های دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا با معرفی قدس به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی و انتقال سفارت آمریکا به قدس آغاز شد و تا اعطای پوشش کامل به طرح‌های شهرک‌سازی صهیونیستی در کرانه باختری و جولان ادامه پیدا کرد.
آنها در ادامه افزودند: معامله قرن، طرحی به پیشنهاد دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی و حمایت عربستان، برای پایان منازعه «اسرائیل» با فلسطین و مقدمه‌ای برای عادی‌سازی روابط عربی اسرائیلی است. در این طرح و مذاکرات بعدی، مسئله آوارگان با «وطن جایگزین» در خارج از فلسطین اشغالی حل و «حق بازگشت» آوارگان فلسطینی به کشورشان برای همیشه لغو می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =