۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۰:۲۶
کد خبرنگار: 851
کد خبر: 83356733
۰ نفر
سوگی بر صحنه تئاتر گیلان

رشت – ایرنا – فرهاد پاک سرشت شاعر، طراح، نقاش و کارگردان گیلانی پس از طی یک دوره بیماری طولانی بدرود حیات گفت.

مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ضمن اعلام این خبر افزود: مراسم تشییع و خاکسپاری هنرمند یاد شده ساعت ۱۰ صبح دوشنبه از مقابل مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا رشت برگزار می شود.
قاسم مصفا بامداد دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در گذشت فرهاد پاک سرشت را ضایعه ای جبران ناپذیر برای فرهنگ و هنر استان توصیف کرد.
فرهاد پاک‌سرشت نویسنده، شاعر، طراح، نقاش و کارگردان گیلانی، زاده اول فرودین ١٣٣٦ در شهرستان فومن بود؛ نمایشنامه‌های «بار دیگر باران»، «یک پنجره برای دیدن»، «شب بلند مختار»، «چهارشنبه خاتون»، «مرغابی در شب ساچمه»، «اویستی» و «یک جای پرت» از جمله آثار اوست. وی نویسنده فیلمنامه و کارگردان مجموعه‌ها و فیلم‌های داستانی «فرشته‌ها نمی‌میرند»، «آن سنگ گران»، «مسلخ»، «فردا روشن است»، «تنگامه»، «خانه اجدادی»، «ایست»، «گلاب» و… است. کارگردانی بیش از ده‌ها نمایشنامه و اجرا در استان و خارج از استان، همکاری با سازمان ها و نهادهای فرهنگی هنری در کشور، حضور در جشنواره‌های متعدد استانی و منطقه‌ای فجر، جشنواره منطقه‌ای تیرنگ ۸۳، جشنواره سراسری بانوان ۸۵ و متن برتر جشنواره‌های استانی فجر و تیرنگ نیز در کارنامه پاک‌سرشت به چشم می‌آید.
فراخوان دومین جشنواره نمایشنامه نویسی آموزشگاه‌های آزاد هنری استان گیلان با تاکید بر بزرگداشت استاد فرهاد پاک سرشت منتشر شده است.
فرهاد پاک سرشت شاعر، طراح، نقاش و کارگردان گیلانی پس ازطی یک دوره بیماری طولانی شامگاه یکشنبه در بیمارستان آریای رشت بدرود حیات گفت.
۱۸۸۱/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =