مشارکت بیش از چهار میلیون  نفر رشته دانش آموز کشور در جشنواره نوجوان خوارزمی

کرج – ایرنا - مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسط وزارت آموزش و پرورش گفت که چهار میلیون و ۵۱۰ هزار و ۸۷۱ نفر رشته در مرحله مدرسه ای پنجمین جشنواره کشوری نوجوان خوارزمی مشارکت کردند.

مرضیه مسگر زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در کرج، جشنواره نوجوان خوارزمی را فرصت مناسبی برای شناسایی استعدادهای دانش‌آموزان متوسطه اول در تولید آثار علمی و پژوهشی دانست و اظهارداشت: این جشنواره با ایده هدف و شعار کارآفرینی اجرایی شده است.

وی بالابردن دانش، مهارت و نگرش دانش آموزان درزمینه پژوهش، شیوه کشف و حل خلاقانه مسایل را از مهمترین اهداف جشنواره نوجوان خوارزمی برشمرد و گفت: دست سازه، زبان و ادبیات فارسی، زبان خارجی، فعالیت های آزمایشگاهی و بازارچه های کسب وکاردانش آموزی ازمحورهای این جشنواره مهم ملی است.

مسگر زاده افزود: الکترونیکی شدن فرایند ثبت نام، برگزاری رویداد علمی فناوری، اتخاذ رویکرد مشارکتی، گروهی و کارآفرینانه از ویژگی‌های مهم جشنواره پنجم نسبت به جشنواره های قبلی نوجوان خوارزمی است.

وی با بیان اینکه اکنون نظام آموزشی کشور دوره تحول را سپری می‌کند، تصریح کرد: رویکرد آموزش و پرورش تبدیل مدارس به آموزشگاه های بزرگ است تا دانش‌آموزان بیش از گذشته استعدادهای خود را در این فضا شکوفا کنند.

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسط وزارت آموزش و پرورش گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تلاش دارد مدرسه را از حالت منفعل به پویا و فعال تبدیل کند.

وی افزود: دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی با اجرای جشنواره‌ها، مهارت‌های مختلف را فرا می‌گیرند که در دوره تحصیلی ابتدایی طرح جابربن حیان، در دوره اول متوسطه جشنواره نوجوان خوارزمی و دوره دوم متوسطه جشنواره جوان خوارزمی برگزار می‌شود.

مسگرزاده با بیان اینکه برگزیدگان جشنواره نوجوان خوارزمی در استان های مختلف در دهه اول شهریورماه ۹۸ به اصفهان اعزام می‌شوند، یادآورشد: مرحله کشوری این جشنواره نیز فرصت بسیار خوب برای مبادله علمی بین دانش‌آموزان است.

۱۴ میلیون دانش آموز در مدارس کشور تحصیل می کنند.

۲۸۱۹/ ۶۱۵۵

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha