فعال کردن کارگاه های راکد یکی از برنامه های دولت در کرمان است

کرمان - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: فعال کردن کارگاه های راکد و نیمه راکد یکی از برنامه های دولت در این استان است.

به گزارش ایرنا، محمدعلی دهقان شبانگاه یکشنبه در هفتمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، فرآوری مواد معدنی و تجهیزات وابسته و پنجمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات معدنی و راهسازی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی جنوب شرق کرمان افزود: کرمان با توجه به ظرفیت‌ها و منابع موجود باید به استان صنعتی و معدنی کشور تبدیل شود.

وی بیان کرد: فعالیت‌های شرکت مس و سایر شرکت‌های صنعتی و معدنی کرمان موجب تبدیل کرمان به استانی صنعتی و معدنی در کشور شده است.
وی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای لزوم جلوگیری از خام فروشی و تکمیل صنایع غیرنفتی تصریح کرد: توسعه و تکمیل صنایع جنبی و توسعه صنایع غیر وابسته به نفت می‌تواند زمینه جلوگیری از خام فروشی و عدم وابستگی کشور به درآمدهای نفتی را فراهم کند.
دهقان گفت: توسعه و تکمیل صنایع جنبی معدنی و همچنین کمک به فعالیت کارگاه‌های نیمه راکد و راکد در استان، ضمن حل مشکل اشتغال می‌تواند به توسعه اقتصادی استان کمک کند.
در این نمایشگاه که از سوی شرکت رستاک پاد ویژن برگزار می‌شود علاوه بر شرکت‌های صنعتی و معدنی داخلی، نمایندگان کشورهای ایتالیا، آلمان، کره جنوبی، ترکیه، چین، سوئد، روسیه، ژاپن، هلند، هند، جمهوری چک و انگلستان حضور دارند و در کنار شرکت‌های داخلی نوین‌ترین تولیدات و خدمات خود را عرضه می‌کنند.
در این نمایشگاه ماشین آلات صنایع مربوط به اکتشاف، استخراج و بهره برداری، فرآوری مواد معدنی، مهندسین مشاور و پیمانکاران، تجهیزات آزمایشگاهی و زمین شناسی و اکتشاف معادن زیرزمینی، معادن روباز، محیط زیست، تجهیزات ترابری زیرزمینی، تجهیزات تولید نیرو، تأسیسات تهویه، تجهیزات فیلتراسیون و هواساز، روانکاران صنعتی و معدنی، تجهیزات و ماشین آلات خردایش مواد معدنی، تجهیزات خطوط انتقال و توزین و فرآوری، انجمن‌ها و تشکل‌ها، ماشین آلات راهسازی، ماشین آلات سنگین، ماشین آلات حفاری، واردات و ارائه خدمات پس از فروش و تأمین قطعات ماشین آلات به نمایش گذاشته خواهد شد.
هفتیمن نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، فرآوری موادمعدنی و تجهیزات وابسته و پنجمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات معدنی و راهسازی عصر امروز یکشنبه با حضور مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و جمع زیادی از مدیران و اهالی صنعت افتتاح شد.

این نمایگاه از امروز تا ۲۹ خرداد ماه هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی کرمان آماده بازدید علاقمندان است.
همچنین در مراسمی دیگری طرح خط انتقال و تجهیز چاه آب اختصاصی نمایشگاه بین المللی جنوب شرق به طول ۱۱ کیلومتر افتتاح و به بهره برداری رسید.

این طرح توسط شرکت ملی صنایع مس ایران در راستای مسئولیت‌های اجتماعی اجرا شده است.
۳۰۲۹/ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =