۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۴۱
کد خبرنگار: 2588
کد خبر: 83356639
۰ نفر
صندوق حمایت از کشاورزی در مراغه ایجاد می شود

مراغه- ایرنا- معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مراغه با تاکید بر حمایت از فعالان بخش کشاورزی گفت: برای این منظور، شعبه صندوق حمایت از کشاورزی در این شهرستان ایجاد می شود.

به گزارش ایرنا، حمید شکری روز یکشنبه در نشست صندوق حمایت از توسعه کشاورزی در مراغه افزود: ایجاد این صندوق گام مهمی در حمایت از بخش کشاورزی این شهرستان به عنوان یکی از محورهای توسعه اقتصادی است‌.
وی ادامه داد: صندوق توسعه کشاورزی یکی از نیازها و مطالبات کشاورزان و فعالان صنایع مرتبط با بخش کشاورزی در این شهرستان است.
وی اضافه کرد: این صندوق با حمایت و تأمین بودجه مورد نیاز توسط دولت و نیز تأمین بخش دیگری از آن در قالب واگذاری املاک مازاد جهاد کشاورزی در کنار سهم آورده فعالان این بخش راه اندازی می‌شود.
وی افزود: با راه اندازی صندوق حمایت از توسعه کشاورزی شهرستان زمینه مساعدی برای ایجاد نمایشگاه دائمی و نیز حمایت از طرح‌ها از جمله صنایع تبدیلی فراهم می‌شود.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: ایجاد صندوق توسعه کشاورزی در این شهرستان مستلزم تأمین مالی سهم این صندوق است.
باقرزاده افزود: در این راستا، املاک مازاد جهاد کشاورزی مراغه برای فروش و واگذاری در جهت تأمین مالی این صندوق شناسایی شده است.
معاون نیروی انسانی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی نیز گفت: برای واگذاری و فروش املاک مازاد جهاد کشاورزی نیاز به اخذ مجوزها از جمله ماده پنج است.
مختاری افزود: برای این منظور رایزنی با وزارت جهاد کشاورزی برای دریافت مجوزهای لازم برای فروش این املاک در جهت حمایت از بخش کشاورزی در حال انجام است.
مدیرعامل صندوق توسعه کشاورزی آذربایجان شرقی نیز گفت: با راه اندازی و ایجاد این صندوق حرکت‌های بزرگی در توسعه کشاورزی شهرستان مراغه صورت خواهد گرفت.
جعفری افزود: ایجاد صندوق حمایت از زنان فعال در بخش کشاورزی نیز از راهبردهای صندوق توسعه کشاورزی در آذربایجان شرقی است.
شهرستان مراغه به عنوان یکی از قطب‌های کشاورزی، با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
۷۴۸۷/‏۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =