تبادل تجربه ها راهکار عبور از چالش ها
شورای اداری جیرفت و دلگان

جیرفت - ایرنا - تبادل تجربه ها همواره باعث کاهش خطاها و در نتیجه شتاب پیشرفت می شود و این تدبیر، امروز در شورای اداری مشترک جیرفت و دلگان سیستان و بلوچستان رقم خورد.

به گزارش ایرنا، زمان در دنیای امروز بسیار حائز اهمیت بوده لذا باید از هر دقیقه آن، بیشترین استفاده را برد و در این بین بهره جستن از تجارب دیگران باعث کاهش موازی کاری می شود و این مساله به نوعی، استفاده بهینه از زمان و کاهش تجربیات تلخ است.
با توجه به آزمون و خطاهای سالیان اخیر می توان گفت، استفاده از تجربیات موفق باعث جهش مناطق و چیرگی آنها در رویارویی با چالش ها خواهد شد چرا که دیگر نیاز به تجربه دوباره و اتلاف وقت و هزینه اضافی نیست لذا می توان با بهره گیری از تجربیات مناطق دیگر، با سرعت زیاد و بدون کوچکترین اشتباهی از بحران‌ها گذر کرد.

امضای ۲۰۰ میلیارد تومان تفاهم نامه در جیرفت
سرپرست فرمانداری جیرفت از انعقاد ۲۰۰ میلیارد تومان تفاهم نامه سرمایه گذاری در جیرفت خبر داد و گفت: این تفاهم نامه ها طی ۲ ماه گذشته منعقد شده است.
ابوذر عطاپور وزیری در نشست مشترک شورای اداری و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان های جیرفت و دلگان افزود: شهرستان جیرفت ظرفیت های بسیار زیادی در ابعاد مختلف دارد که تمام تلاش مجموعه دولت استفاده بهینه و شکوفا شدن این استعدادهاست.
وی تصریح کرد: کشاورزی، معدن، گردشگردی و تاریخ باستانی از ظرفیت های مهم شهرستان جیرفت است.
سرپرست فرمانداری جیرفت بر افزایش همکاری ها بین شهرستان جیرفت و دلگان تاکید کرد و گفت: استفاده از تجربیات مدیران ۲ شهرستان در افزایش سرعت پیشرفت منطقه و خدمات رسانی بهتر به مردم نقش مهمی دارد از این رو خواستار استمرار این نشست ها هستیم.
وی افزود: پیش از این در رودبار جنوب یک بار دیگر این نشست برگزار شد که خروجی بسیاری خوبی در زمینه مسائل امنیتی و برگزاری جشنواره های مشترک فرهنگی و ورزشی به همراه داشت.
عطاپور وزیری انتصاب پنج مدیر زن را به سمت ریاست ادارات شهرستان دلگان، نقطه قوت فرماندار این شهرستان برشمرد و گفت: جای خالی بانوان در بخش های مدیریتی شهرستان جیرفت احساس می شود.

جیرفت الگوی خوبی برای دلگان است
فرماندار جوان شهرستان دلگان نیز گفت: شهرستان جیرفت الگوی خوبی برای این شهرستان است و امیدواریم بتوانیم از تجارب جیرفت برای پیشرفت منطقه دلگان استفاده کنیم.
مجتبی شجاعی افزود: امروز شهرستان دلگان الگوی اقدامات خلاقانه در استان سیستان بلوچستان به شمار می رود لذا باید از ظرفیت های جیرفت برای تسریع پیشبرد اهداف توسعه ای خود استفاده کند.
وی ضمن تمجید از شخصیت هایی همچون اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و دکتر اصغر مکارم رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت این افراد را سرمایه هایی برای منطقه جنوب کرمان برشمرد.
فرماندار دلگان به نقاط مشترک ۲ شهرستان اشاره کرد و افزود: میزبانی جیرفت و دلگان از مقام معظم رهبری، بافت اجتماعی، ظرفیت کشاورزی و تمدن تاریخی، از وجوه مشترک این ۲ شهرستان است.
وی از نامگذاری یک خیابان در شهرستان دلگان بنام شهدای جیرفت خبر داد و گفت: برای تعامل بیشر بین ۲ شهرستان امیدواریم این فعالیت در جیرفت هم با نامگذاری یک خیابان به عنوان شهدای دلگان محقق شود.
شجاعی با بیان اینکه شهرستان دلگان میزبان ۷۰ درصدی تشیع است، اظهار داشت: بیشترین افراد اعزامی برای دفاع از حرم از منطقه دلگان بوده و ستارگان بسیار زیادی در کهکشان شهرستان دلگان می درخشند.
وی نقطه اوج خدمات دولت تدبیر و امید را انتخاب شهرستان دلگان به عنوان شهر پایلوت اقتصاد مقاومتی در سیستان و بلوچستان برشمرد و افزود: همچنین این شهرستان به عنوان شهر هدف بازآفرینی شهری و همچنین به عنوان پایلوت بنیاد برکت در این دولت انتخاب شد.

تشکیل کارگروه مشترک جیرفت و دلگان
معاون برنامه ریزی فرمانداری جیرفت نیز از پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک شهرستان های جیرفت و دلگان خبر داد و گفت: این کارگروه باعث تعامل بیشتر و فعالیت های مشترک بین ۲ شهرستان می شود.


طرح تحول سلامت خدمتی ماندگار از دولت تدبیر و امید
معاونت توسعه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت هم در این نشست طرح تحول سلامت را خدمتی ماندگار از دولت تدبیر و امید برشمرد و گفت: در این طرح بسیاری از مناطق محروم از امکانات درمانی و بهداشتی بهرمند شدند.
نادر پور جمالی افزود: نقاط مشترکی بین شهرستان های جنوبی و شهرستان های همجوار همچون استان سیستان و بلوچستان وجود دارد.
وی تصریح کرد :۳۰۰ طرح در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان طی دولت تدبیر و امید کلید خورده که در سفر جاری وزیر بهداشت به منطقه جنوب کرمان ۵۸ طرح افتتاح می شود.


حذف قبض های کاغذی در راستای حفظ منابع
مدیر اموربرق شهرستان جیرفت هم با بیان اینکه حذف قبوض کاغذی در راستای حفظ منابع و کمک به اقتصاد صورت می گیرد، گفت: مشترکان گرامی به جای دریافت قبض کاغذی، می توانند از طریق پیامک و اپلیکیشن شرکت توزیع علاوه بر دریافت قبض الکترونیکی از سایر خدمات شرکت توزیع نیروی برق استفاده کنند.
غلامعباس انجم شعاع افزود: مشترکین محترم می توانند برای دریافت قبض، کد#شناسه قبض*b* ،ثبت شماره موبایل، کد#شناسه قبض *m * و حذف شماره موبایل نیز کد #شناسه قبض *d* را به شماره پیامکی ۲۰۰۰۰۸۰۰۰ ارسال کنند.
وی از پایش مصرف برق ادارات جیرفت نیز خبر داد و گفت: اداراتی که بیش از حد مجاز مصرف برق داشته باشند تذکر دریافت می کنند.

اعضای شورای اداری این ۲ شهرستان همچنین از کارخانه مس کاتد جیرفت دیدن کردند.
گزارش از هادی شفیعی
۷۴۵۰/۷۴۲۹/ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =