کار سختی برای تکرار قهرمانی در ایتالیا داریم

تهران- ایرنا - سرمربی تیم تکواندو دانشجویان پسر گفت: ‌تلاش ما تکرار عنوان قهرمانی در یونیورسیاد جهانی است اما به دلیل تغییر اوزان مسابقه کار سختی در ایتالیا پیش رو داریم.

«فریبرز عسگری» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مسئولان ایتالیایی برگزارکننده یونیورسیاد ۲۰۱۹ تصمیم گرفتند به جای برگزاری رقابت‌های تکواندو در هشت وزن، تکواندو کاران در ۶ وزن دوم تا هفتم به مصاف هم بروند و این موضوع کار ما را برای تکرار عنوان قهرمانی سخت می‌کند.

وی اظهار داشت: تکواندو کاران دانشجوی ایرانی در یونیورسیاد ۲۰۱۷ دانشجویان در کشور چین تایپه در وزن‌های اول و هشتم مدال طلا کسب کردند و حالا با حذف این ۲ وزن تکرار عنوان قهرمانی سخت‌تر شده است.

وی در خصوص شروع اردوی تکواندو دانشجویان کشورمان گفت: تمرینات تکواندو کاران دانشجو در واقع از نیمه دی سال ۹۷ با شروع تمرینات ملی پوشان برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان منچستر آغاز شد، زیرا تعداد زیادی از ملی پوشان دانشجو بودند و برای جلوگیری از موازی کاری و اردوهای دوگانه، تمرینات برای هر ۲ مسابقه در قالب یک تیم پیگیری شد.

تکواندو کار اسبق تیم ملی، ادامه داد: در واقع ۲ مرحله انتخابی برای تیم دانشجویان برگزار شد که بعد از مسابقات آزاد کشوری، ۳۵ دانشجو انتخاب شدند و مرحله دوم انتخابی، مسابقات قهرمانی جهان منچستر بود که ملی پوشان قهرمان و دانشجو به اردو دعوت شدند.

عسگری گفت: در سه وزن به دلیل نزدیکی نفرات از نظر فنی و رکوردها، مسابقات انتخابی درون اردویی با هوگوی الکترونیکی برگزار شد اما در سه وزن دیگر نفرات برتر اختلاف زیادی با سایر نفرات داشتند و این مساله کار انتخاب را ساده‌تر کرد.

وی افزود: آرمین هادی پور در وزن منهای ۵۸ کیلو گرم، سروش احمدی در وزن منهای ۶۳ کیلوگرم، میر هاشم حسینی در وزن منهای ۶۸ کیلوگرم، امیر محمد بخشی در وزن منهای ۷۴ کیلوگرم، مهران برخورداری در وزن منهای ۸۰ کیلو گرم و عرفان ناظمی در وزن منهای ۸۷ کیلوگرم نفرات اعزامی هستند که به اردوی تیم دانشجویان دعوت شده‌اند.

عسگری گفت: در انتخاب این نفرات علاوه بر آمادگی فنی، سطح آمادگی جسمانی و روانی و حتی ویژگی‌های اخلاقی و گروه پذیری و همدلی مورد توجه کادر فنی بوده است.

وی در خصوص حریفان اصلی ایران در یونیورسیاد جهانی ایتالیا گفت: حریفان را کاملاً می‌شناسیم و با یک جستجوی کوتاه در فضای مجازی می‌توانیم تک تک مسابقات آنان را ببینیم و آنان را آنالیز کنیم.

سرمربی تیم پسران تکواندو دانشجویان ایران ادامه داد: از سوی دیگر تکواندو کاران دانشجو با توجه به در پیش روی بودن مسابقات جایزه بزرگ توکیو، بلغارستان و روسیه در کنار تکواندو کاران ملی پوش تمرین می‌کنند و این به افزایش آمادگی و رسیدن سریع‌تر آنان به اوج آمادگی کمک خواهد کرد. تمرینات رسمی تکواندو دانشجویان از اول خرداد ماه آغاز شد و تا اعزام به ایتالیا ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه به عنوان دانشجو در رقابت‌های یونیورسیاد شرکت کرده و در ۲ دوره از این رقابتها نیز به عنوان مربی حضور داشته است، گفت: به اعتقاد من آمادگی روانی تکواندو کاران به مراتب مهم‌تر از آمادگی فنی آنان است و به همین اساس «ناصر صبحی» به عنوان یک روانشناس با سابقه و مجرب در کنار کادر فنی به آمادگی سازی این تیم کمک می‌کند.

به گفته وی، تکواندو کاران دانشجو ۱۳ تیرماه راهی ایتالیا می‌شوند و رقابت‌های آنان از ۱۶ تیرماه به مدت پنج روز ادامه خواهد یافت.

فریبرز عسگری هدایت تیم تکواندو دانشجویان را به عنوان سرمربی به عهده دارد و علی محمد بسحاق مربی این تیم است.

سی امین دوره بازی‌های یونیورسیاد تابستانی دانشجویان جهان از ۱۲ تا ۲۳ تیرماه در شهر ناپل ایتالیا برگزار می‌شود و کاروان دانشجویان ایران با ۴۲ ورزشکار راهی این رقابت‌ها خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =