۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۴۲
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 83356543
۰ نفر
نرخ جدید فوق برنامه‌های مدارس هیأت امنایی استان کرمان تعیین شد

کرمان -ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: با برگزاری شورای آموزش و پرورش به ریاست استاندار کرمان، نرخ جدید آموزش‌های فوق برنامه مدارس هیأت امنایی این استان تعیین شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان عمومی، احمد اسکندری نسب روز یکشنبه در شورای آموزش و پرورش استان کرمان افزود: این شورا افزایش حداکثر ۱۵ درصدی هزینه آموزش‌های فوق برنامه مدارس هیأت امنایی را تائید کرد.

وی با اشاره به فعالیت ۲۴۷ مدرسه هیأت امنایی در استان کرمان، تاکید کرد: تلاش می‌شود که هزینه‌های مدارس هیأت امنایی به نحوی تعیین شود که فشاری به خانواده‌ها ایجاد نکند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: مدارس هیأت امنایی در راستای جذب مشارکت‌های مردمی و به منظور کیفیت بخشی ایجاد شده اند و تمامی وجوهات دریافتی توسط هیأت امنا هزینه می‌شود.

اسکندری نسب اظهارداشت: نرخ مدارس هیأت امنایی در سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است و در مقطع ابتدایی به ۳۳۰ هزار تومان، در متوسطه اول ۳۸۵ هزار تومان و متوسطه دوم به ۵۵۰ هزار تومان رسیده بود.

وی با اشاره به اینکه سال تحصیلی ۹۸ -۹۷ به خوبی به پایان رسید و در حال برنامه ریزی برای اجرای هر چه بهتر برنامه‌های مهر ۹۸ هستیم، تاکید کرد: ستاد ثبت نام در تمامی مناطق آموزش و پرورش راه اندازی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ادامه داد: در زمان ثبت نام به جز پول کتاب، بیمه، سرویس دانش آموزی و لباس فرم، دریافتی دیگری انجام نخواهد شد و هزینه کلاس‌های فوق برنامه در طول سال تحصیلی از والدین دریافت می‌شود.

اسکندری نسب در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در شهر کرمان به دلیل مهاجرپذیری تراکم جمعیت دانش آموزی به ۴۸ دانش آموز در هر کلاس می‌رسد که میانگین طبیعی آن ۲۳ نفر است.

وی گفت: ۷۱ مدرسه و فضای آموزشی از سوی اداره کل نوسازی مدارس تخریبی اعلام شده است و مجبور هستیم که در سال تحصیلی جدید در تعدادی از مدارس نوبت دوم ایجاد کرده و یا مدارس را تجمیع کرده و و یا این مدارس را جا به جا کنیم.

وی افزود: در مجموع پنج هزار و ۵۰۰ مدرسه دولتی و ۹۷۷ غیرانتفاعی در استان کرمان فعالیت دارند.

این شورا به ریاست استاندار کرمان و با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، رئیس کل دادگستری استان و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

۷۴۴۰ / ‏‬ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =