پنج هزار و ۸۰۰ تن مواد مخدر در خراسان رضوی کشف شد

مشهد- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی گفت: در دو ماه ابتدایی امسال پنج هزار و ۸۹۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف و ضبط شد که بیشترین کشفیات مربوط به تریاک است.

سردار محمد کاظم تقوی عصر یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی افزود: حشیش، مرفین، هروئین و شیشه در رده‌های بعدی مواد مخدر کشف شده در دو ماه ابتدایی امسال قرار دارند.

وی ادامه داد: ۸۴ درصد کشفیات به وسیله نیروی انتظامی، ۱۴ درصد به وسیله نیروهای مرزبانی و دو درصد هم به وسیله اداره کل اطلاعات استان انجام شده است.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی گفت: در این مدت همچنین دو هزار و ۸۱۲ معتاد متجاهر دستگیر شدند که ۲۱ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال بیشتر است و ۱۱ باند مواد مخدر هم در این مدت منهدم شدند.

* هزار نفر دانش آموز معتاد

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی هم گفت: از یک میلیون و ۳۵۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی این استان، هزار دانش آموز معتاد و در حال ترک مواد مخدر هستند.

قاسمعلی خدابنده افزود: این افراد یا خودشان برای درمان مراجعه کرده‌اند و یا معلمان و مشاوران مدارس متوجه وضعیت آنها شده اند.

وی ادامه داد: برای پیشگیری از اعتیاد برنامه‌های مختلفی برای دانش آموزان، کارکنان و والدین دانش آموزان در نظر گرفته شده و در حال اجرا است.

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی با حضور دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در مشهد برگزار شد.

۷۵۰۷/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =