سینمای مستقل نیاز به همبستگی دارد

تهران - ایرنا - آیین دیدار و اکران خصوصی فیلم سینمایی «کارت پرواز» در پردیس سینمایی چارسو با حضور کارگردان، تهیه‌کننده، بازیگران و عوامل فیلم و با همراهی جمعی از اهالی سینما و هنرمندان برگزار شد.

پیش از نمایش فیلم، مهدی رحمانی کارگردان فیلم سینمایی «کارت پرواز» درباره حمایت از سینمای مستقل گفت: سینمای مستقل نیاز به حمایت ندارد چون کسانی که علاقه‌مند به فیلم‌های مستقل هستند، این آثار را پیدا می‌کنند و می‌بینند، همانطور که ما فیلم‌های مستقل دوردست دنیا را می‌بینیم.

وی ادامه داد: سینمای مستقل در حال حاضر نیاز به یک همبستگی دارد که در مقابل چرخه بزرگ سینمای بدنه که با سرعت در حال پیشروی است، مقاومت کند.

کارگردان فیلم سینمایی «کارت پرواز» با بیان اینکه مشکلی با سینمای بدنه ندارم، گفت: تنها مشکلم با بزرگ و بزرگ‌تر شدن آن است که به مرور شبیه به یک بهمن شده و روی سرمان می‌ریزد و تنها راهی که برای ادامه حیات سینمای مستقل وجود دارد، شکل‌گیری این همبستگی است تا ما هم بتوانیم قدرت بگیریم، حرفمان را بزنیم، کارمان را انجام دهیم و حضور داشته باشیم، چرا که فکر نمی‌کنم وجود ما و فیلمسازی‌مان به غیر از خودمان برای کسی اهمیتی داشته باشد.

در ادامه بهمن کامیار تهیه‌کننده فیلم «کارت پرواز» با اشاره به اینکه بزرگانی در جمع هستند که اگر بخواهد نام ببرد بسیار زمان‌بر خواهد شد، گفت: فیلم «کارت پرواز» بعد از ۳ سال و پشت سر گذاشتن اتفاقاتی که رخ داد و مانع اکران فیلم شد، بالاخره با همکاری دوستان گروه هنر و تجربه برای مخاطب اصلی خودش در این گروه اکران می‌شود.

وی افزود: امیدوارم دوستانی که در اینجا حضور دارند اگر فیلم را دوست داشتند حتماً به دیگران هم توصیه کنند که این فیلم را ببینند، چون هدف اصلی همین است که مخاطب اصلی یک فیلم آن را ببیند.

تهیه‌کننده فیلم «کارت پرواز»، ادامه داد: از گروه فیلم «کارت پرواز» که یک گروه خیلی صمیمی بودیم در زمان ساخت فیلم و در رأس همه از مهدی رحمانی خیلی تشکر می‌کنم که موجب شدند «کارت پرواز» به کارنامه کاری من اضافه شود، من به این فیلم افتخار می‌کنم.

جعفر صانعی مقدم مدیر گروه هنر و تجربه، محمدعلی نجفی، اصغر رفیعی جم، شیرین یزدانبخش، پرویز شهبازی، حبیب رضایی، سروش صحت، منوچهر زنده دل، مهدی رجبی، پدرام اکبری، صادق بهروز، طاها ذاکر، محسن عبدالوهاب، محمد رسولی، پناه برخدا رضایی، سپیده عبدالوهاب، عباس امینی، امید صالحی، آرش فلاحت پیشه، ندا جبرئیلی، منصور شهبازی، علی علایی، طلا معتضدی، محمد اطبایی، افشین هاشمی، سمیرا اعلایی، سهیل مستجابیان، بابک میرزاخانی، سهیلا گلستانی، ویدا روشنی، بهرنگ علوی، آناهیتا افشار، گلاره عباسی، نگین معتضدی، فرشته حسینی، لیلا ارجمند، فتانه ملک‌محمدی، نهال دشتی و مژگان صابری از جمله مهمانان آئین دیدار و اکران خصوصی فیلم سینمایی کارت پرواز به کارگردانی مهدی رحمانی و تهیه‌کنندگی بهمن کامیار بودند.

فیلم سینمایی «کارت پرواز» از اول تیرماه سال جاری در گروه سینمایی هنر و تجربه آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =