استیضاح ترامپ، بیش از یک چهارم آمریکایی ها موافقند

تهران- ایرنا- نتایج یک نظرسنجی جدید حاکی است که موافقان استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا افزایش یافته است، به طوری که بیش از یک چهارم آمریکایی ها از استیضاح حمایت کردند.

به گزارش روز یکشنبه تارنمای خبری نشریه هیل، نتایج نظرسنجی «ان بی سی نیوز» و «وال استریت ژورنال» نشان می دهد که ۲۷ درصد مردم آمریکا معتقدند که مدارک کافی برای آغاز جلسات استیضاح رئیس جمهوری موجود است؛ رقمی که از میزان موافقت ماه گذشته، ۱۰ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این نظرسنجی، این افزایش عمدتاً از سوی دموکرات ها بوده، به طوری که در زمان حاضر ۴۸ درصد دموکرات ها خواستار برگزاری جلسات استماع استیضاح هستند؛ در حالی که این میزان در ماه گذشته تنها ۳۰ درصد بوده است.

این نظرسنجی از یک هزار فرد بالغ صورت گرفته و ضریب خطای آن ۳.۱ درصد اعلام شد.

در این میان، شش درصد از جمهوریخواهان از جلسات استیضاح حمایت کردند؛ حال آنکه ۸۶ درصد مردم آمریکا معتقدند که به رئیس جمهوری باید فرصت داد تا دوره ریاست جمهوری اش را به پایان رساند.

همچنین ۲۴ درصد آمریکایی ها همچنان بر این باورند که کنگره باید به تحقیقات در مورد کافی بودن یا نبودن مدارک استیضاح ترامپ ادامه دهد؛ رقمی که در مقایسه با ماه گذشته کاهش هشت درصدی را نشان می دهد.

این نظرسنجی در پی سخنان اخیر «رابرت مولر» بازپرس ویژه رسیدگی به پرونده بسته شده در مورد مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا انجام شد. مولر گفت که اگر تیم وی مطمئن بود که ترامپ مرتکب جرم شده است، این مسأله را اعلام می کرد.

دولت ترامپ همچنین بتازگی احضاریه های صادره از طرف کنگره را نادیده گرفته، امری که انتقادهای دموکرات ها را در بر داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =