۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۹
کد خبرنگار: 1168
کد خبر: 83356480
۱ نفر
میزبانی لیگ ملت ها نقطه عطف والیبال ارومیه است

ارومیه- ایرنا- سرپرست هیات والیبال ارومیه گفت: میزبانی از لیگ ملت های والیبال نقطه عطفی در توسعه روزافزون والیبال ارومیه به شمار می رود.

میرحسن سید عامری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزبانی، جوانان و نوجوانان زیادی را به فعالیت در رشته والیبال سوق داده و افقی روشن در برابر استعدادیابی در این رشته ورزشی قرار می دهد.
وی با بیان اینکه برای نخستین بار «پایتخت والیبال آسیا» شاهد یکی از مهمترین رویدادهای این رشته بود، بیان کرد: این رویداد بین المللی نه تنها نقش موثری در بالندگی والیبال ارومیه خواهد داشت بلکه باعث می شود تا مربیان با استفاده از تجربه های به دست آورده گام های موثری در تربیت نوآموزان، نوجوانان و جوانان علاقه مند به رشته والیبال بردارند و بازیکنان توانمندی تحویل جامعه دهند.
وی با بیان اینکه هفت نفر از بازیکنان تیم ملی والیبال را ستارگان ارومیه ای نظیر «سعید معروف» تشکیل می دهد، گفت: تماشای بازی این بازیکنان انگیزه نوجوانان و جوانان برای فعالیت در رشته والیبال را مضاعف می کند.
عامری افزود: برگزاری شایسته و مطلوب مسابقات در ارومیه این نوید را می دهد که ارومیه می تواند میزبان تورنمت ها و مسابقات جهانی دیگری باشد.
سرپرست هیات والیبال ارومیه با اشاره به برخی ناراحتی های برخی از مردم به جهت حضور نیافتن در ورزشگاه، گفت: با توجه به محدودیت سالن و وجود چهار هزار و ۶۰۰ صندلی، زمینه برای حضور تمام شهروندان و دوستداران والیبال در سالن فراهم نشد و امید می رود این خلاء در آینده جبران شود.
رئیس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه ارومیه بیان کرد: استقبال پرشور مردم ارومیه از مسابقات و حضور دوستداران والیبال از شهرهای مختلف نظیر بندرعباس برای تماشای مسابقات در ارومیه باعث شد مسئولان برای مسابقات آتی به فکر احداث سالن های بزرگ تر باشند.
وی تشویق و تماشای تماشاگران ارومیه ای را قابل تقدیر خواند و افزود: شهروندان ارومیه ای به شایستگی تیم های خارجی و داخلی را تشویق کردند.
وی با بیان اینکه بانوان آذربایجان غربی برای نخستین بار در ورزشگاه حضور یافتند، گفت: زنان ارومیه ای با رعایت شئونات اسلامی حضوری شایسته در ورزشگاه داشتند و به شایستگی به تشویق تیم ملی والیبال پرداختند.
به گزارش ایرنا، دیدارهای هفته سوم لیگ ملت های والیبال از ۲۴ تا ۲۶ خردادماه جاری در شهر ارومیه برگزار شد و در این هفته تیم های ملی والیبال ایران، روسیه، لهستان و کانادا به مصاف هم رفتند.
میرسعید معروف، میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی و محمدرضا حضرت پور چهار بازیکن ارومیه ای حاضر در تیم ملی هستند.
۸۱۳۵/‏۳۰۷۲
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =