۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۳
کد خبرنگار: 1686
کد خبر: 83356444
۰ نفر
اشتباه کمتر عامل پیروزی بر همسایه پایین تر

ارومیه- ایرنا- دیدار تیم‌های لهستان و کانادا در حالی با نتیجه سه بر یک به سود تیم لهستان پایان یافت که مهمترین عامل پیروزی لهستانی‌ها اشتباه‌های زیاد فردی تیم ملی کانادا، ناشی از خستگی این تیم در پایان سفر به ارومیه بود.

دیدار تیم‌های ملی والیبال کانادا و لهستان در قالب هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال از ساعت ۱۵:۳۰ روز یکشنبه در سالن غدیر ارومیه برگزار شد که در آن، تیم لهستان با نتیجه سه بر یک از سد کانادا گذشت تا پنجمین برد خود را در این لیگ و نخستین برد خود را در ارومیه به دست آورد.

در این دیدار، تیم لهستان در گیم نخست با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی رسید ولی در گیم دوم، بازی را با نتیجه ۲۵ بر ۲۷ واگذار کرد.

در ست سوم این دیدار نیز تیم لهستان با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ پیروز شد ولی این بار اجازه تساوی به کانادا نداد و با وجود تلاش این تیم به ویژه در امتیازهای پایانی ست چهارم با نتیجه ۲۸ بر ۲۶ بر کانادایی‌ها غلبه کرد تا خاطره حداقل یک پیروزی را با خود از ارومیه به همراه داشته باشد.

در این دیدار، شارون ورنون /sharon vernon / بازیکن پشت خط زن کانادا ۳۱ امتیاز به دست آورد که یک سوم کل امتیازهای این تیم بود؛ پس از او نیز ۲ بازیکن لهستانی به نام‌های داوید کونارسکی / Dawid Konarski/ و الکساندر سلیوکا /Aleksander Sliwka/ با ۲۱ و ۲۰ امتیاز، بازیکنان امتیازآور تیم برنده بودند.

نکته حائز اهمیت در این دیدار، اشتباه‌های فردی تیم ملی کانادا بود به طوری که این تیم با ۳۳ اشتباه، همین تعداد امتیاز را به تیم لهستان داد که حدود یک سوم کل امتیازهای این تیم به شمار می‌رفت.

همچنین تیم ملی والیبال لهستان که در دیدار با ایران، بسیار کم اشتباه ظاهر شد در این دیدار به ویژه در ست‌های دوم و چهارم اشتباه‌های فردی زیادی داشت و ۲۱ امتیاز از این طریق به تیم کانادا اهدا کرد.

به غیر از فاصله در اشتباه‌های فردی، تیم کانادا در دیگر بخش‌ها به ویژه سرویس و دفاع برتر بود و در امتیازهای مربوط به حمله نیز تنها سه فاصله با لهستان داشت.


ست اول؛ پیروزی راحت برای لهستان ست نخست این دیدار، با برتری لهستان از همان ابتدا آغاز شد و این تیم برتری دقایق اول بازی را تا آخر حفظ کرد و اجازه امتیاز گرفتن به کانادا نداد.

در این ست، کانادا در هیچیک از بخش‌ها حرفی برای گفتن نداشت و تنها دنبال تیم لهستان حرکت می‌کرد؛ در پایان این ست نیز لهستان با پنج امتیاز اختلاف به برتری رسید.

استفاده از مناطق ۲ و ۴ و همچنین بازیکن سرعتی از جمله مهمترین عوامل پیروزی لهستان در این ست بود.


ست دوم؛ بازگشت کانادا به بازی و ایجاد امید برای بازیکنان خسته تیم

تیم کانادا که از «اتاوای» این کشور در هفته گذشته به ارومیه سفر کرده بود و در ۲ دیدار اول نیز تاوان این سفر طولانی را با شکست مقابل روسیه و ایران داده بود، در دیدار سوم نیز خسته به نظر می‌رسید ولی در ست دوم این دیدار با اتکا به توان بازیکنان خوبی نظیر شاروان ورنون /sharon vernin / توانست به پیروزی دست یابد.

در این ست، ۲ تیم از اوایل بازی پا به پای هم پیش آمدند و در پایان دیدار نیز تیم کانادا تنها با استفاده از اشتباه‌های فردی بازیکنان لهستان، گوی سبقت را ربود و به پیروزی رسید.

نکته مهم در این ست، مجموع اشتباه‌های فردی ۲ تیم به ۱۵ مورد رسید ولی کانادا از آنها بهتر استفاده کرد.


ست سوم؛ بازگشت لهستان به مدار پیروزی

تیم ملی لهستان که بازی برده را با تساوی عوض کرده بود، در ست سوم به خود آمد و علاوه بر استفاده از تمام طول زمین، مسیر پیشروی خود به سمت پیروزی را با استفاده از اسبک های قدرتی در مناطق ۴ و ۲ هموار کرد.

در این ست نیز نظیر ست اول، تیم کانادا نتوانست از لهستان پیش بیافتد و شاگردان «هاینن» از ابتدای ست، جلو بودند تا اینکه مثل ست نخست با نتیجه مشابه ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی رسیدند.

درخشش بازیکن سیه چرده کانادایی / شارون ورنون / نیز نتوانست در این ست کانادا را به پیروزی برساند.


ست چهارم؛ لهستان اجازه تکرار پیروزی کانادا را نداد

در این ست که تیم کانادا برای پیروزی نظیر ست دوم به میدان آمده بود، برتری چندین بار بین ۲ تیم رد و بدل شد ولی لهستان توانست به خوبی از توان خط حمله خود استفاده کند و به پیروزی برسد.

در این ست که به ویژه در امتیازهای پایانی بسیار نزدیک دنبال می‌شد، تیم لهستان با درخشش کونارسکی / بازیکن قدرتی خود / به برتری رسید.

البته تعداد اشتباه‌های فردی تیم کانادا در این ست نیز بسیار زیاد بود و به ۱۱ مورد رسید که برخی از آنها اشتباه‌های ابتدایی به نظر می‌رسید.

در پایان این دیدار، تیم لهستان با برد مقابل کانادا جای خود را با این تیم در جدول عوض و به رده ششم صعود کرد؛ هرچند شاگردان «هاینن» بلژیکی باید منتظر دیدار تیم‌های دیگر باشند تا رده آنان در پایان روز نهم و هفته سوم تثبیت شود.

۲۰۹۳/‏۳۰۷۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =