احمدیان: پیروزی برابر «نیما عالمیان» برایم حیاتی بود

تهران- ایرنا- جوان اول تنیس روی میز ایران با تمجید از سطح فنی رقابت های انتخابی تیم ملی، گفت: پیروزی برابر «نیما عالمیان» در این رقابت ها برایم حیاتی بود.

«امین احمدیان» پس از کسب امتیازات لازم در رقابت‌های انتخابی تیم ملی تنیس روی میز و عضویت در این تیم، اظهار داشت: سطح فنی این مسابقات بالاتر از حد انتظار بود و رقابت‌های جذابی را شاهد بودیم.

در رقابت‌های انتخابی تیم ملی تنیس روی میز که پنجشنبه گذشته و به منظور شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ اندونزی و رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو برگزار شد، ۱۲ پینگ پنگ باز برتر کشور شرکت داشتند.

در پایان چهار روز رقابت فشرده «نیما و نوشاد عالمیان»، «امیر حسین هدایی» و «امین احمدیان» پس از کسب بهترین نتایج به عضویت تیم ملی برای رقابت‌های پیش رو در آمدند.
جوان اول تنیس روی میز کشورمان درپاسخ به این سوال که چه حسی از انتخاب شدن و عضویت درتیم ملی دارد، گفت: حس بسیار خوبی دارم که به عنوان جوان‌ترین بازیکن به عضویت تیم ملی در آمدم و امیدوارم این روند مطلوب را در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک نیز ادامه دهم.
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه برای چندمین بار موفق به پوشیدن پیراهن تیم ملی شده است، عنوان کرد: پیش از این در مسابقات جهانی تنیس روی میز دوسلدورف و سوئد برای تیم ملی ایران بازی کرده ام و در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا نیز افتخار پوشیدن پیراهن تیم ملی نصیب من شده بود.
احمدیان، گفت: در رقابت‌های انتخابی، ۱۵ بازی انجام دادم و به ۱۲ پیروزی رسیدم. سطح دیدارها بسیار نزدیک بود و هرلحظه ممکن بود، نتیجه تغییر کند.
عضو تیم جوانان ایران اعزامی به بازی‌های المپیک ۲۰۱۸ آرژانتین، ادامه داد: البته من در روز نخست با بدشانسی مواجه شدم و راکتم در همان ابتدا خراب شد و به سختی بازی‌ها را ادامه دادم.

وی افزود: در روز دوم با استفاده از راکت جدید روند مسابقات من تغییر کرد. در این روز به پیروزی برابر نیما عالمیان بسیار نیاز داشتم تا در رقابت اصلی برای عضویت در تیم ملی باقی بمانم که خوشبختانه در آن دیدار به خوبی حاضر شده و نفر اول رقابت‌های انتخابی را با نتیجه ۳ بریک شکست داده و در جمع برترین‌ها باقی ماندم.
احمدیان درباره نتایجی که در این رقابت‌ها به رقبای خود واگذار کرد نیز گفت: یک بار به نوشاد عالمیان و دو بار به امیرحسین هدایی نتایج بازی‌ها را واگذار کردم.

وی درباره حضور «افشین نوروزی» کاپیتان سابق تیم ملی تنیس روی میز در رقابت‌های انتخابی تیم ملی، گفت: نوروزی مدتهاست که از ناحیه دست دچار مصدومیت است و این درد هم اکنون مزمن شده است. او با آسیب در مسابقات شرکت و در دور پنجم به اجبار از ادامه رقابت‌ها انصراف داد.
پیش از رقابت‌های انتخابی تنیس روی مردان، رقابت‌های بخش زنان برگزار و «ندا شهسواری»، «مهشید صامت»، «شیما صفایی» و «فاطمه جمالی فر» به عضویت تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در آمدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =