فرهنگ والای ایرانی در لیگ ملت های والیبال به جهان معرفی شد

ارومیه – ایرنا- نماینده آشوریان ایران و دبیر هیات رییسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: مردم ارومیه با استقبال بی نظیر و تماشا و تشویق قابل تقدیر خود در لیگ ملت های والیبال، فرهنگ والای ایرانی را به جهان معرفی کردند.

یوناتن بت کلیا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مردم ایران به ویژه ارومیه ای ها به تشویق تیم ملی والیبال پرداخته و فرهنگ و تمدن بالای ایرانی را به تصویر کشیدند.

وی اظهارداشت: دنیا با مشاهده یکدلی حاکم بین اقوام و ادیان ایرانی به منسجم بودن آنها پی برد و به این حقیقت باور کرد که آنها همواره کنارهم بوده اند./‏

وی بیان کرد: شادی های مردم ارومیه نیز قابل تقدیر است و آنها علاوه بر تیم ملی خود تیم های خارجی را نیز تشویق کردند که این نشان از خصلت میهمان نوازی مردم ایران است.

دبیر هیات رییسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: حضور تیم های خارجی در ارومیه و برگزاری این رویداد مهم ورزشی درارومیه به دنیا نشان داد برخلاف تبلیغات منفی و خیالبافی های دشمنان ایران کشوری امن بوده و امنیت و آرامش بر آن حاکم است.

بت کلیا از شهرداری ارومیه و استانداری آذربایجان غربی نیز قدردانی کرد و افزود: آماده سازی شهر، نصب بنرهای مختلف در اقصی نقاط شهر و همچنین سایر امکانات تهیه شده از سوی شهرداری و استانداری، اقدامی شایسته و در خور تحسین بود.

نماینده آشوریان ایران در مجلس همچنین با اشاره به حضور بانوان در ورزشگاه بیان کرد: زنان ارومیه ای با حفظ حرمت و شان و شخصیت خود جلوه زیبای از حضور خود در این رویداد مهم ورزشی به تصویر کشیدند.

به گزارش ایرنا، دیدارهای هفته سوم لیگ ملت های والیبال از ۲۴ تا ۲۶ خرداد ماه جاری در پایتخت والیبال (شهر ارومیه) برگزار شد.

در این هفته ارومیه میزبان تیم های ملی والیبال ایران، روسیه، لهستان و کانادا بود.

۸۱۳۵/‏۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =