عضو کمیته فنی فدراسیون بسکتبال: در جام جهانی می توانیم شگفتی ساز شویم

تهران- ایرنا- «عباس مرشدی» عضو کمیته فنی فدراسیون بسکتبال با بیان اینکه انتظارات از تیم ملی بالا است گفت: با استفاده از همه ظرفیت ها می توانیم در جام جهانی ۲۰۱۹ چین شگفتی ساز شویم.

جام جهانی ۲۰۱۹ بسکتبال شهریور ماه امسال در کشور چین برگزار می‌شود و تیم ملی در گروه C با تیم‌های پورتوریکو، تونس و اسپانیا هم گروه است.

تیم ملی بسکتبال ایران برای سومین دوره پیاپی است که در جام جهانی حاضر می‌شود و این بار باید به فکر کسب نتیجه باشد چرا که این رقابت‌ها سهمیه المپیک توکیو را نیز در خود جای داده و بهترین تیم آسیایی به المپیک ۲۰۲۰ راه پیدا می‌کند.

مرشدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انتظار زیادی از تیم ملی داریم اما از سطح بسکتبال قاره هم آگاه هستیم. بسکتبال ایران ظرفیت زیادی دارد و در عین حال بسکتبال آسیا فاصله زیادی با جهان دارد و به نظرم می‌توانیم با استفاده از تمام ظرفیت‌ها شگفتی ساز شویم. اگر همانند چین برنامه ریزی می‌کردیم، اکنون شرایط بهتری داشتیم.

وی در خصوص کسب سهمیه المپیک در جام جهانی، نیز اظهار داشت: در این مورد زود است که صحبت کنیم. بهترین تیم آسیا در جام جهانی چین راهی المپیک می‌شود اما نمی‌دانیم که چین، فیلیپین و ژاپن چه برنامه ریزی دارند و چه نتایجی در جام جهانی کسب می‌کنند اما امیدوارم که حداقل سهمیه المپیک را کسب کنیم.

مرشدی ادامه داد: ایران بازیکنان خوبی دارد اما نحوه استفاده از ملی پوشان به نحوی که از همه توانایی آنها در طول جام جهانی استفاده شود، مهم است. حریفان ایران در جام جهانی قدرتمند هستند و کار دشواری را پیش رو دارند.

عضو کمیته فنی فدراسیون بسکتبال در پاسخ به این سوال که جای کدام بازیکن در اردوی تیم ملی خالی نیست؟ بیان کرد: نمی‌خواهم وارد این مقوله شوم و برخی دوستان از من ناراحت شوند. باید ساز و کار حضور بازیکنان در تیم ملی ایران مشخص شود. آیا بازیکنانی که همیشه بودند باید در تیم ملی باشند؟ یا اینکه بازیکنی که یک سال خوب و درخشان را پشت سر گذاشته باید شانس حضور در تیم ملی را هم داشته باشد؟ باید این مسائل مشخص شود.

وی افزود: به نظرم هنوز تصمیم گیری ها سلیقه‌ای و بدون ساز و کار است. امیدوارم که بسکتبال ما به سمت جوان گرایی برود و حتی جوان‌ها نیز در جام جهانی حاضر شوند تا هیچ بازیکنی حاشیه امنیت در تیم ملی نداشته باشد.

مرشدی در پاسخ به این سوال که با توجه به حواشی یک سال گذشته بسکتبال و عدم مدیریت تیم ملی آیا این نگرانی وجود ندارد که در مسیر جام جهانی و در چین دوباره تیم ملی از سو مدیریت ضربه بخورد؟ تصریح کرد: اعتقاد دارم که فردی باید مدیریت این رشته را برعهده داشته باشد که خودش تجربه آن فضا را داشته، نه اینکه بدون هیچ تجربه‌ای تصمیم گیرنده باشد. جام جهانی میدان بزرگی است و کسی باید تیم را مدیریت کند که تجربه داشته باشد. بازیکنی که با او حرف می‌زند بداند که آن فرد تجربه فضا را دارد و آن مدیر هم جایگاه و شرایط بازیکن را درک کند.

این کارشناس بسکتبار همچنی درباره آغاز اردوهای تیم ملی ایران گفت: مدت زیادی است که به فدراسیون نمی‌روم و در جریان اتفاق‌ها نیستم اما آنچه که در رسانه‌ها خوانده ام درباره برنامه‌های تدارکاتی است که اگر مشکلات اقتصادی مشکلی ایجاد نکنند و تیم ملی راهی این اردوهای تدرکاتی شود اتفاق خوبی است.

وی با اشاره به بی تاثیر بودن کمیته فنی فدراسیون بسکتبال، گفت: این کمیته هیچ نقشی در تصمیم گیری های فدراسیون ندارد و در مجموع جلسه‌ای نداریم و حتی از ما دعوت نشد تا در اردوی تیم ملی و افتتاحیه خوابگاه‌ها حاضر شویم. حتی برای حمایت از تیم ملی دعوتی نشد که ما هم در کنار ملی پوشان باشیم.

مرشدی ادامه داد: پیش از عید جلسه‌ای داشتیم که هیچ خروجی نداشت. همان افراد همچنان هستند و کار می‌کنند و شغل دیگر هم می‌گیرند. جلسه‌ای هم دیگر برگزار نشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =