۸۰ هزار پروژه عمرانی ملی و استانی نیمه کاره در کشور وجود دارد

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه مشارکت عمومی - خصوصی در کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: ۸۰ هزار پروژه عمرانی ملی و استانی نیمه کاره در کشور وجود دارد که برای اتمام این پروژه ها ۶۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

«صدیف بدری» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با تشریح نشست امروز کمیسیون عمران اظهار داشت: دو موضوع امروز در دستور کار کمیسیون عمران قرار داشت که یکی پاسخگویی آقای شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به پرسش‌های برخی نمایندگان و دیگری هم بررسی لایحه مشارکت خصوصی در پروژه‌های عمرانی بود که به دلیل حاضر نشدن وزیر تعاون برنامه نخست از دستور کار خارج شد و اعضای کمیسیون، موضوع دوم را بررسی کردند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: ادامه بررسی لایحه مشارکت عمومی - خصوصی با حضور کارشناسان دولت و سازمان برنامه و بودجه و همچنین مرکز پژوهش مجلس انجام شد و مرکز پژوهش گزارش مفصلی در این زمینه ارائه کرد.

وی ادامه داد: با جمع بندی گزارش‌های مرکز پژوهش‌های مجلس، بررسی مواد لایحه مشارکت عمومی- خصوصی از هفته آینده در کمیسیون عمران آغاز می‌شود.

سخنگوی کمیسیون عمران با استناد به ماده ۱۹ قانون برنامه بودجه سال‌های ۹۶، ۹۷ و ۹۸ گفت: راهکارهایی برای پروژه‌های نیمه کاره مبنی بر مشارکت دادن بخش خصوصی اندیشیده شد و دولت با مشورت کمیسیون عمران موضوع را جمع بندی و لایحه‌ای به مجلس ارائه کرده است.
به گفته نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی، با تصویب این لایحه در مجلس ایرادات قانونی مشارکت بخش خصوصی رفع می‌شود.

بدری با بیان اینکه تأمین ۶۰۰ هزار میلیارد تومان برای اتمام ۸۰ هزار پروژه نیمه کاره عمرانی ملی و استانی از ظرفیت بودجه عمومی کشور خارج است، گفت: باید از ظرفیت بخش خصوصی برای اجرای کامل این طرح‌ها استفاده شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =