۲۶ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۲۷
کد خبرنگار: 878
کد خبر: 83356344
T T
۰ نفر
مرکز آمار: رشد اقتصادی پارسال با احتساب نفت منفی ۴.۹ درصد بود

تهران- ایرنا- مرکز آمار ایران اعلام کرد: رشد اقتصادی کشور در سال ۹۷ با احتساب نفت منفی ۴.۹ درصدی و بدون نفت منفی ۲.۴ درصد بود.

مرکز آمار ایران روز یکشنبه اعلام کرد: محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ١٣٩٠ در سال ١٣٩٧ به رقم هفت میلیون و ۱۳۰ هزار و ۲۲۵ میلیارد ریال با احتساب نفت پنج هزار و ۷۳۴ هزار و ۷۰۲ میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسید.

محصول ناخالص داخلی در سال ۹۶ با احتساب نفت هفت هزار و ۴۹۶ هزار و ۶۴ میلیارد ریال و بدون احتساب نفت پنج میلیون و ۸۷۴ هزار و ۷۱۹ میلیارد ریال بوده که نشان دهنده رشد منفی ۴.۹ درصدی محصول ناخالص داخلی با احتساب نفت و رشد مفنی ۲.۴ درصدی محصول ناخالص داخلی بدون نفت در سال ١٣٩٧ است.

بر اساس آمار، پارسال رشته فعالیت‌های گروه کشاورزی رشد منفی ۱.۵ درصد، گروه صنعت رشد منفی ۹.۶ درصد و گروه خدمات رشد مثبت ۲ دهم درصد داشته است.

محاسبات فصلی در مرکز آمار ایران در قالب ١٨ بخش اصلی متشکل از ٤٢ رشته فعالیت بر مبنای طبقه بندی‌های علمی انجام می‌شود که بر این اساس گروه کشاورزی شامل زیربخش‌های زراعت و باغداری، دامداری، جنگل‌داری و ماهیگیری است.

گروه صنعت نیز شامل زیر بخش‌های استخراج نفت خام و گاز طبیعی، استخراج سایر معادن، صنعت، تأمین آب، برق و گاز طبیعی و ساختمان است.

گروه خدمات نیز از زیر بخش‌های عمده و خرده فروشی، فعالیت‌های خدماتی مربوط به تأمین جا و غذا، حمل و نقل، انبارداری، پست، اطلاعات و ارتباطات، فعالیت‌های مالی و بیمه، مستغلات، کرایه و خدمات کسب وکار و دامپزشکی، اداره امورعمومی و خدمات شهری، آموزش، فعالیت‌های مربوط به سلامت انسان و مددکاری اجتماعی و سایرخدمات عمومی، اجتماعی، شخصی و خانگی تشکیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha