۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۲
کد خبرنگار: 880
کد خبر: 83356295
۰ نفر
لهستان با یک برد ایران را ترک کرد

ارومیه- ایرنا- تیم ملی لهستان در سومین مسابقه خود در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال مقابل کانادا پیروز شد تا ایران را با یک برد ترک کند.

سومین و آخرین روز هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال از ساعت ۱۵:۳۰ امروز (یکشنبه) با مسابقه تیم‌های لهستان و کانادا در سالن غدیر ارومیه آغاز شد؛ لهستان و کانادا هر دو مسابقه قبلی خود در این هفته را با شکست پشت سر گذاشته بودند.

در بازی امروز لهستان با نتیجه سه بر یک از سد کانادا گذشت تا با یک برد و ۳ امتیاز از ارومیه برود؛ ست‌های اول، سوم و چهارم این بازی با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۸ بر ۲۶ به سود لهستان رقم خورد و کانادا فقط در ست دوم با نتیجه ۲۷ بر ۲۵ به برتری رسید.

ست اول /۲۵‬- ۲۰/‏‬ به نفع لهستان
تیم ملی لهستان در ابتدای ست اول از حریف کانادایی پیش افتاد و توانست فاصله ۲ تا ۳ امتیازی خود را تا وقت استراحت فنی اول حفظ کند ولی در ادامه کار به تساوی ۱۰ رسید تا جذابیت بازی بیشتر شود؛ پس از آن با عملکرد خوب بازیکنان لهستان روند بازی به سود این تیم تغییر کرد و شاگردان «ویتال هینن» توانستند نخستین ست این دیدار را با تفاضل ۵ امتیاز نصیب خود کنند.
ست دوم /‏۲۵‬- ۲۷/‏‬ به نفع کانادا
کانادایی ها در ابتدای این ست با حفظ برتری مقابل لهستان وقت‌های استراحت فنی اول و دوم را نصیب خود کردند اما در ادامه بازی پایاپایی از ۲ تیم جریان یافت؛ در نهایت بازیکنان کانادا با بهره گیری از قدرت خط حمله و زدن سرویس‌های هدفمند در امتیازهای پایانی موفق عمل کردند و این ست را به سود خود پایان دادند.
ست سوم /۲۵ - ۲۰/ ‏‬ به نفع لهستان
در ست سوم بازی پایاپایی بین بازیکنان ۲ تیم جریان یافت به طوری که امتیازها با کمترین فاصله پیش رفت اما در ادامه تیم لهستان برتری خود را به رخ حریف کشید و با کم کردن ضریب اشتباه های خود نتیجه را به سود خود پایان داد تا با خیال آسوده‌تری راهی ست چهارم شود.
ست چهارم / ۲۸‬ -‬ ۲۶/‏‬ به‬ نفع‬ ‏لهستان
تیم کانادا که بازی را از دست رفته می دید در ابتدای ست چهارم ۲ امتیاز پیش افتاد ولی این برتری دوام زیادی نداشت و شاگردان «هینن» بار دیگر با روند سیر صعودی از حریف خود پیشی گرفتند و با پیروزی در این ست با نتیجه نهایی سه بر یک پیروز این مسابقه شدند.
کانادا در هر سه بازی هفته سوم خود باخت و فقط با دو ست برده کار خود را به پایان برد.

محمدرضا داورزنی، معاون وزیر ورزش و جوانان و رئیس پیشین فدراسیون والیبال نیز در سالن غدیر حضور دارد تا مسابقات لهستان با کانادا و ایران با روسیه را از نزدیک تماشا کند.

تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۱۸:۳۰ امروز و در آخرین مسابقه خود در ارومیه به مصاف روسیه می‌رود؛ این دو تیم در رده‌های اول و دوم جدول رده‌بندی قرار دارند و مسابقه امروز نبرد صدرنشینی بین ایران و روسیه محسوب می‌شود.

۲۰۲۴/‏۳۰۷۲/‏۷۱۵۶

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =