۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۳
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83356289
۰ نفر
پیش بینی درآمد میلیاردی مددجویان گیلان از نوغانداری

رشت - ایرنا - معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان با اشاره به توزیع تخم نوغان بین 800 نفر از مددجویان تحت پوشش این نهاد در استان پییش بینی کرد که درآمد حاصل از این فعالیت مددجویان، به حدود پنج میلیارد تومان برسد.

حبیب الله رضادوست روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای اشتغال‌زایی روستاییان از طریق نوغانداری و باهدف توسعه این صنعت، تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد و وزارت جهاد کشاورزی منعقد شده است.

وی اضافه کرد: بر این اساس؛ امسال یک هزار و ۸۰۶ جعبه نوغان بین ۸۰۰ نفر از مددجویان شهرهای شفت، لنگرود، فومن، لاهیجان، سیاهکل، گوراب زرمیخ، صومعه‌سرا، آستانه اشرفیه، رضوانشهر و ماسال توزیع شد.

رضا دوست بابیان اینکه توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت با ایجاد اشتغال پایدار از اولویت‌های کاری این نهاد است، گفت: بسیاری از مددجویان کمیته امداد استعداد و توانایی کار دارند اما شرایط و سرمایه کافی برای ایجاد شغل ندارند بر این اساس، کمیته امداد با پرداخت تسهیلات ارزان آن‌ها را در مسیر خودکفایی قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه مددجویان ساکن روستاها شرایط مناسب‌تری برای ایجاد شغل دارند افزود: بسیاری از روستاییان به دلیل نداشتن شغل مناسب و درآمد کافی به شهرها مهاجرت می‌کنند که کمیته امداد با ایجاد شغل برای این افراد از مهاجرت آن‌ها به شهرها جلوگیری می‌کند.

رضا دوست رونق صنعت نوغانداری در روستاها را از برنامه‌های کمیته امداد عنوان و تصریح کرد: امسال در مجموع ۶۳ تن پیله ابریشم توسط این مددجویان تولید خواهد شد و با توجه به اینکه طول دوره پرورش کرم ابریشم حداکثر ۴۵ روز است؛ می‌تواند زمینه خوبی برای پرورش و توسعه و درآمدزایی جانبی در این صنعت باشد.

وی از اعلام آمادگی کمیته امداد گیلان برای آموزش مددجویان در زمینه توسعه و رونق صنعت نوغان‌داری خبر داد و گفت: مددجویانی که در زمینه صنعت نوغان‌داری فعالیت می‌کنند از تسهیلات قرض‌الحسنه برای پرورش کرم ابریشم از محل اعتبارات بانکی، اشتغال روستایی و اعتبارات صندوق اشتغال نیازمندان حداکثر تا مبلغ ۵۰ میلیون تومان بهره‌مند می‌شوند.

۱۱۶ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد گیلان هستند.

۷۲۹۶/‏۲۰۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =