دانشگاه مذاهب و مراکز علمی هند تفاهم نامه امضا کردند

تهران- ایرنا- در جریان سفر رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی به کشور هند چند تفاهم نامه همکاری مشترک علمی، پژوهشی و آموزشی میان این دانشگاه و مراکز علمی کشور هند به امضا رسید.

به گزارش روز یکشنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه مذاهب اسلامی و مؤسسه پژوهشی علوم اجتماعی دهلی در جریان دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین مختاری- رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و هیأت همراه از این مؤسسه به امضای ریاست دو مرکز رسید. برگزاری همایش‌های مشترک، نشست‌های علمی و پژوهش‌های مشترک و انتشار کتاب‌ها و فرصت‌های مطالعاتی مشترک از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است. در این تفاهم نامه تبادل دانشجویان و اساتید، پژوهش‌ها و کنفرانس‌های مشترک، فرصت‌های مطالعاتی و… مورد توافق قرار گرفت.

این مرکز یکی از مراکز مهم پژوهشی در حوزه دین، فلسفه، رسانه، روانشناسی و علوم اجتماعی است و با دانشگاه‌های مهم ایران همکاری دارد.

** تفاهم نامه میان دانشگاه مذاهب و نویدا دهلی

همچنین تفاهم نامه همکاری میان دو دانشگاه مذاهب اسلامی و دانشگاه نویدا دهلی نیز به امضا رسید. تبادل دانشجویان و اساتید، پژوهش‌ها و کنفرانس‌های مشترک، فرصت‌های مطالعاتی و… از جمه مفاد این تفاهم نامه است.

این دانشگاه دارای ۳ هزار دانشجو، ۱۱۰ هیئت علمی ،۳۰۰ دانشجوی خارجی از کشورهای مختلف و دارای دانشکده‌های مختلف در رشته‌هایی از قبیل پزشکی، پرستاری، علوم انسانی، مهندسی و… است.

** تفاهم نامه دانشگاه جواهر لعل هند و مذاهب

در طی سفر رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی تفاهم نامه همکاری این دانشگاه با دانشگاه جواهر لعل نهرو هند نیز به امضا رسید.

همچنین استفاده از مراکز زبان هر دو دانشگاه برای زبان آموزی، برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌ها از جمله بندهای این تفاهم نامه است.

این دانشگاه مشهور به اتاق فکر در هند بوده و دارای ۸ هزار دانشجو از کشورهای مختلف به خصوص ایران است.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha