شرکت توزیع برق برای مشترکان خانگی تشویق و تنبیه در نظر گرفت

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان گفت: با توجه به بالا رفتن دمای هوا و افزایش مصرف برق این شرکت از ابتدای خرداد برای مشترکان خانگی رویکردهای تشویقی و تنبیهی اجرا کرده است.

محمد ذاکری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این رویکرد مشترکانی که بیش از الگوی تعیین شده (۳ هزار کیلووات ساعت در ماه) مصرف داشته باشند بهای برق آنها ۱۶ درصد بیش از تعرفه محاسبه خواهد شد.

وی ادامه داد: مشترکانی هم که کمتر از الگو مصرف داشته باشند، به ازای هر ۱۰ درصد صرفه جویی، بهای برق آنها ۲۰ درصد کمتر از تعرفه محاسبه می شود.

این مسئول ادامه داد: متوسط مصرف مشترکان خانگی یکهزار کیلووات ساعت در ماه است و ۵ هزار و ۸۰۰ مشترک خانگی (از مجموع ۵۶۰ هزار مشترک) نیز پرمصرف هستند که در صورت کم نکردن میزان مصرف، مشمول افزایش محاسبه ۱۶ درصدی خواهند بود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان ادامه داد: افزایش ۴تا ۶درجه ای دمای هوا در هفته گذشته، موجب افزایش ناگهانی مصرف برق به میزان ۲۰۰ مگاوات شد که جهش بار شبکه برق می تواند موجب آسیب به تاسیسات برق و لوازم خانگی شود.

به گفته ذاکری میزان مصرف برق مشترکان خانگی در هرمزگان نسبت به سال گذشته چهار درصد افزایش یافته است که لازم است مردم برای جلوگیری از اِعمال خاموشی، به توصیه های شرکت توزیع برای کاهش مصرف عمل کنند.

وی استفاده نکردن همزمان از وسایل برقی پرمصرف در ساعت های اوج بار (۱۳ تا ۱۷)، قرار دادن وسایل سرمایشی زیر سایه و سرویس به موقع آنها، به همراه توجه به برچسب انرژی هنگام خرید لوازم برقی و استفاده از پنجره های دو جداره را مهمترین راهکارهای کاهش مصرف برق در خانه ها دانست.

ذاکری تصریح کرد: در حال حاضر برنامه ای برای خاموشی نداریم و امیدواریم ناچار به استفاده از این راهکار نباشیم اما در صورت لزوم، آمادگی فنی برای آن وجود دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان خاطرنشان شد: صرفه جویی در مصرف برق تنها شامل مشترکان خانگی نیست و مشترکان اداری نیز با توجه به راه اندازی مرکز پایش مستمر مصرف، به صورت آنلاین (برخط) رصد می شوند.

وی اضافه کرد: بر اساس این پایش مصرف ۴۵ مشترک که بیشتر آنها اداری هستند، پس از پایان ساعت کار بیش از حد مجاز بود که برق آنها در ساعت های اوج مصرف قطع شد و ۳۱ مشترک نیز در این زمینه اخطار گرفتند تا مصرف خود را کاهش دهند.

۲۰۹۴ / ‏۶۰۴۸

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha