۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۷
کد خبرنگار: 1405
کد خبر: 83356129
۰ نفر
سنجش سلامت نوآموزان در آذربایجان غربی آغاز شد

ارومیه- ایرنا- رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی آذربایجان غربی گفت: شاخص‌های سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی بدو ورود به دبستان ۶۱ هزار نوآموز در استان از امروز /26 خرداد/ در استان آغاز شد.

عیسی محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۳۷ پایگاه سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در سطح استان در این زمینه فعالیت می کنند که ۲۰ پایگاه از نوع «الف» هستند که روزانه ۳۹ تا ۴۲ نوآموز را پذیرش و ارزیابی می‌کنند.

وی افزود: هفت پایگاه نوع «ب» بوده و روزانه حدود ۲۸ نفر و ۹ پایگاه نیز نوع «ج» بوده و روزانه ۱۴ نفر را ارزیابی می‌کنند.

محمدی بیان کرد: ۶ پایگاه در شهر ارومیه فعالیت کرده و تعدادی پایگاه عشایری در شهرستان‌های اشنویه، پلدشت، ماکو و خوی و بخش‌هایی از ارومیه در سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال جاری مشارکت می‌کنند.

رییس اداره استثنایی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: در طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان استان حدود ۲۷۰ نفر عوامل اجرایی به کار گرفته می‌شوند.

وی گفت: نوبت گیری برای سنجش از ۱۸ خرداد ماه آغاز و سنجش شاخص‌ها نیز از ۲۶ خرداد ماه در استان شروع شده است.

وی هدف از اجرای برنامه سنجش را غربالگری، ساماندهی درست نوآموزان بدو ورود به دبستان و مداخلات به هنگام در حوزه درمان برای تمام نوآموزان اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، مسوولان آموزش و پرورش آذربایجان غربی پیش‌بینی کرد بیش از ۶۱ هزار نفر نوآموز بدو ورود به دبستان در پایگاه‌ها مورد سنجش شاخص‌های سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی قرار گیرند.

در این برنامه دانش آموزان در زمینه‌های بینایی، شنوایی، قد و وزن، دهان و دندان، آمادگی تحصیلی، اختلال رفتاری، گفتاری و اوتیسم مورد سنجش قرار می‌گیرند.

۷۱۲۵/‏‬ ۳۰۲۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =