۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۵
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83356111
۰ نفر
 حمایت از انجمن های مردم نهاد یزد در مبارزه با مواد مخدر تقویت شود

یزد - ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد با قدردانی از سازمان‌ها و گروه‌های داوطلب و فعال استان در درمان معتادان و مبارزه با مواد مخدر گفت: در راستای بهره مندی از ظرفیت دستگاه های اجرایی برای تقویت برنامه‌ انجمن‌های فعال در این حوزه نیاز به برنامه ریزی است تا بیش از گذشته از آنها برای تحقق اهداف مورد نظر استفاده شود.

به گزارش روز یکشنبه اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، احمد ترحمی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بر بیانیه رهبر معظم انقلاب به عنوان سند فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی در گام دوم انقلاب تاکید کرد و افزود: این بیانیه محور همه فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی به ویژه در حوزه آسیب‌های اجتماعی قرار دارد.

وی با ترسیم دورنمای تجارت و قاچاق مواد مخدر به عنوان یکی از ابزارهای مورد استفاده در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی در جامعه ادامه داد: رشد فزاینده تقاضا برای مصرف مواد افیونی باعث شد که بسیاری از گروه‌های تروریستی به سوی درآمدهای سرشار از این تجارت در دنیا متمایل شوند.

این مسئول سیاسی استان با اشاره به افزایش ترویج جرایم سازمان یافته و کاهش سن مصرف مواد مخدر؛ رشد شیوع در بین جوانان و تولید مصرف مواد مخدر صنعتی را به عنوان زنگ خطری برای جامعه بیان کرد.

ترحمی بیان داشت: بهره‌گیری باندهای حرفه‌ای قاچاق از شبکه‌های سایبری و فضای مجازی و ماهواره‌ای برای فعالیت‌های تجاری و تروریستی، مقابله با این مساله را مشکل‌تر کرده است.

وی تاکید کرد: متأسفانه امروز شاهد رشد شیوع مصرف در جوامع صنعتی و کارگری هستیم که ضروری است راهکارهای مناسب و عملیاتی با این محیط‌ها تدوین و اجرا شود.

معاون استانداری یزد، تمرکز برنامه‌ها بر موضوع پیشگیری و آموزش در این حوزه را پر اهمیت دانست و افزود: به بهره‌گیری از مفاهیم هنری با رویکردهای اجتماعی به منظور کنترل آسیب‌ها به خصوص در بحث اعتیاد نیازمندیم.

ترحمی همچنین با تاکید بر عدم فعالیت مجزا و جزیره‌ای دستگاه‌ها، بیان کرد: در مبارزه با مسله مواد مخدر دستگاه‌های دولتی نیاز به تعامل و هم‌افزایی بیشتری دارند و باید در کنار یکدیگر به این تکلیف ملی، اخلاقی و قانونی عمل کنند.

وی با بیان برنامه‌ریزی لازم جهت برگزاری روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در استان گفت: با توجه به طرح‌های پیشنهادی سازمان ملل، این موارد با شرایط بومی و منطقه‌ای تطبیق و جهت اجرا در استان برنامه ریزی می‌شود.

تاکنون از سوی نهادها و مسئولان ذی ربط یزد آماری از تعداد مردان، زنان و کودکان معتاد به مواد مخدر در استان در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است.

از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون افزون بر سه تن انواع مواد مخدر در استان یزد کشف شد.

یزد نقش مؤثری در ارتباط استان‌های جنوبی و شرقی ایران به مرکز کشور دارد و با توجه به موقعیت آن در مسیر کریدور شمال - جنوب و شرق و غرب، بعضاً راه‌های آن برای انتقال کالای قاچاق و نیز مواد مخدر مورد سو استفاده قرار می‌گیرد.

۷۵۳۶/‏‬ ۲۰۴۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =