۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۶
کد خبرنگار: 1168
کد خبر: 83355954
۰ نفر
تقابل تیم های کانادا و لهستان دیدنی خواهد بود

ارومیه - ایرنا - کارشناس و مربی بین المللی والیبال گفت: تقابل تیم های کانادا و لهستان در آخرین دیدار از هفته سوم رقابت های لیگ ملت ها برای کسب نتیجه دیدنی و جذاب خواهد بود.

علی طاعی حق روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم‌های کانادا و لهستان با قرار گرفتن در رده‌های هفتم و هشتم جدول رده بندی تلاش می‌کنند تا پیروزی در این دیدار رتبه خود را در جدول بهبود ببخشند.

وی بیان کرد: تیم لهستان از وجود یک سرمربی سرشناس و مطرحی بهره می‌برد و سعی دارد از تمامی فرصت‌های لازم در سالن مسابقه استفاده کند و حتی بدون یاری گرفتن از مشورت کمک مربیانش اقدام به هدایت بازیکنانش کرده است.

وی ادامه داد: این سرمربی روز گذشته در دیدار با تیم ایران نیز سعی در ایجاد جنگ روانی داشت و پیاپی با داوران، کمک داوران و حتی سرمربی و کاپی تان تیم ملی ایران کرکری داشت و به این ترتیب توانست عملکرد تیم ایران را در ست‌های دوم و سوم مختل کند.

کارشناس و مربی بین المللی والیبال کشور گفت: تیم کانادا حریف دست و پا بسته‌ای به شمار نمی‌رود و با توجه به شناخت نسبی از جو سالن غدیر ارومیه و نحوه بازی تیم لهستان امروز بازی خوبی را از خود به نمایش خواهد گذاشت تا بتواند با پیروزی در این دیدار فاصله خود را از حریف لهستانی بیشتر کند.

طاعی حق افزود: عملکرد تیم کانادا در دیدار دیروزش مقابل روسیه بسیار بهتر از دیدار با تیم ملی ایران بود و به نظر می‌رسد امروز نیز روند بهتری به خود بگیرد.

وی ادامه داد: حضور نسبی هواداران ارومیه‌ای در دیدارهای قبل از مسابقات تیم ملی ایران نیز انگیزه خوبی با تیم‌های خارجی بخشیده است.

به گزارش ایرنا تیم ملی کانادا در سومین دیدار از هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال، امروز (یکشنبه) در حالی به مصاف لهستان می‌رود که ۲ تیم به ترتیب در جایگاه‌های هفتم و هشتم جدول رده بندی قرار دارند.

دیدار تیم ملی کانادا و لهستان از ساعت ۱۵:۳۰ امروز / یکشنبه / در ورزشگاه ۶ هزار نفری غدیر ارومیه آغاز می‌شود و پس از آن دیدار تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران با روسیه از ساعت ۱۸:۳۰ برگزار می‌شود.

سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه یکی از بزرگترین سالن‌های توپ و تور کشور به شمار می‌رود و رقابت‌ها هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال با حضور تیم‌های ملی ایران، کانادا، لهستان و روسیه در این سالن برگزار می‌شود.

سعید معروف، میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی و محمدرضا حضرت پور چهار ارومیه‌ای فهرست ۱۴ نفری تیم ملی ایران برای حضور در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال هستند.
این رویداد ورزشی با حال و هوای متفاوتی در ارومیه دنبال می‌شود زیرا این شهر از یک سو برای نخستین بار تعدادی از این رقابت‌های مهم بین المللی را میزبانی می‌کند و از سوی دیگر مردم علاقه مند این شهر به رشته والیبال، درخشش بازیکنان ملی پوش ارومیه‌ای را دنبال می‌کنند.
موضوع میزبانی شهر ارومیه در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال در اواخر سال گذشته تصویب و نهایی شد و نخستین گام‌ها برای میزبانی باشکوه و بدون مشکل در این خصوص طی این مدت برداشته شد تا نام ارومیه در تاریخ این رقابت‌ها به یادگار بماند.
طی سال‌های گذشته تنها تهران به لحاظ شرایط فنی و استانداردهای برگزاری مسابقات، استحقاق میزبانی رقابت‌های بین المللی از جمله در حوزه والیبال را داشت و در چنین شرایطی ارومیه نخستین شهر به جز پایتخت به شمار می‌رود که لیگ ملت‌های والیبال را میزبانی خواهد کرد.
میزبانی شایسته این شهر در رقابت‌های موسوم به «AVC CUP » طی سال ۱۳۸۹ خاطره خوبی در ذهن والیبال دوستان آسیایی، ایرانی و ارومیه‌ای برجا گذاشت که همین امر تجربه بسیار خوبی برای رقابت‌های بزرگ‌تری چون لیگ ملت‌های والیبال محسوب می‌شود.
پس از آن نیز رقابت‌های آسیایی دیگری به میزبانی ارومیه برگزار شد که این شهر والیبال خیز با روسفیدی از آن بیرون آمد و نام پایتخت والیبال آسیا برای این شهر تبلور یافت.

۷۱۵۶/‏‬ ۳۰۲۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =