۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۱
کد خبرنگار: 2300
کد خبر: 83355940
۳ نفر
پایتخت نشینان خودجوش از پاکبانان تجلیل کردند

تهران- ایرنا- هیچ سازمانی متولی نبود؛ جشنی کاملاً مردمی با هزینه خود شهروندان با هدف تشکر از پاکبانانی که شبانه روز و بی منت برای پاکیزگی شهر تلاش می کنند.

به گزارش ایرنا حدود ۴۰ نفر از پاکبانان ناحیه یک منطقه ۸ پایتخت به همراه خانواده و در مجموع افزون بر ۱۴۰ نفر شامگاه شنبه - ۲۵ خردادماه جاری - به همت شهروندان این منطقه در مراسم جشنی که برای پاسداشت خدمات آنان برگزار، دور هم جمع و چند ساعت را در کنار خانواده با اجرای برنامه‌های شادی مانند موسیقی زنده سنتی، تردستی، تقلید صدا و مسابقه همراه شدند.
این مراسم در سرسرای اندیشه، سرای گلبرگ واقع در محله نارمک برگزار شد.
«شیما آقامحسنی» هماهنگ کننده این برنامه خودجوش مردمی در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: به دنبال شکل گیری ایده برگزاری مراسم جشن قدردانی از پاکبانان این ناحیه، فراخوانی را بین اهالی برای جلب مشارکت آنان اطلاع رسانی کردیم که برخلاف تصورمان، با استقبال گسترده مردم همراه شد.
وی افزود: خودمان هم باور نمی‌کردیم با فراخوانی که به شکل محدود در محله منتشر شد در این شرایط سخت اقتصادی افزون بر ۱۱۰ میلیون ریال جمع شود و بتوانیم مراسم مناسبی را برای پاکبانان بگیریم.
آقامحسنی علت برگزاری این جشن را قدردانی از انسان‌هایی دانست که متعهدانه برای سلامت و بهداشت شهر شبانه روز تلاش می‌کنند و ما حتی گاه فراموش می‌کنیم به شکل زبانی از آنان تشکر کنیم یا به آنان خداقوت بگوییم.
وی با بیان اینکه هزینه جمع آوری شده توسط مردم صرف کارت هدیه برای پاکبانان و نیز دیگر موارد مثل شام و جوایز مسابقه شد گفت: هنرمندان وقتی از اجرای این برنامه مردمی مطلع شدند، اجرای موسیقی و دیگر برنامه‌های جشن را به صورت رایگان برگزار کردند.
این شهروند علت اولیه و جرقه چنین ایده‌ای را اجرای پروژه‌ای کلاسی برشمرد و توضیح داد: در اجرای این پروژه باید موضوعی عام المنفعه را اجرا می‌کردیم که هرچه بررسی کردیم دیدیم بهترین افراد برای این مراسم پاکبانان زحمتکش هستند.

نارمک در شرق پایتخت قرار دارد.

تهرام/‌۹۳۵۳/‌‬ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =