خیران در ساخت مجتمع آموزشی در کالپوش مشارکت کنند

سمنان- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: خیران با کمک های نقدی و غیرنقدی به ساخت مجتمع آموزشی در روستای خسارت دیده از رانش زمین در حسین آباد کالپوش کمک کنند.

سعید هژبری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مکان ساخت طرح مجتمع آموزشی حسین آباد کالپوش برای دانش آموزان و معلمانی که به دلیل رانش زمین مدارس خود را از دست داده‌اند روزهای آینده ارزیابی و تصویب می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود اعتبارهای دولتی، آموزش پرورش و نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سمنان بدون مشارکت خیران قادر به ساخت و تکمیل این طرح در کمترین زمان ممکن نیستند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سمنان ادامه داد: در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ دانش آموزان مقطع ابتدایی حسین آباد در کانکس به تحصیل خود ادامه خواهند داد و دانش آموزان دیگر مقاطع به دبیرستان روستاهایی همجوار عزیمت می‌کنند.

وی اضافه کرد: وضعیت جسمی و روحی دانش آموزانی که به دلیل رانش زمین مجبور به ادامه تحصیل در کانکس و مدارس دیگر مناطق هستند مورد توجه مسؤولان استان سمنان است.

هژبری تصریح کرد: ده‌ها خیر در ماه‌های گذشته برای ساخت مجتمع آموزشی بعد از انتخاب زمین اعلام آمادگی کردند که با برنامه ریزی اصولی کلنگ ساخت این مدرسه در روزهای آینده زده می‌شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سمنان گفت: در حسین آباد دست کم ۸۰۰ دانش آموز مشغول به تحصیل هستند و قبل از رانش زمین، حسین آباد پذیرای دانش آموزان از روستاهای همجوار بود.

رانش زمین در بخش کالپوش شهرستان میامی در شرق استان سمنان باعث آسیب به زیرساخت‌ها و تخلیه خانه‌ها به منظور حفظ جان شهروندان شد.
بخش کوهستانی کالپوش میامی به مرکزیت روستای رضوان شامل ۱۲ روستا است که دست کم ۲۰ هزار نفر جمعیت دارد و شغل بیشتر مردم این منطقه کشاورزی و دامداری است، این بخش در ۲۰۰ کیلومتری شمال شرقی شاهرود قرار دارد.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط