۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۰
کد خبرنگار: 908
کد خبر: 83355856
۱ نفر
روایتی از دستان بسته در «غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند»

تهران- ایرنا- «غواص‌ها بوی نعنا می دهند» روایت داستانی ۷۲ غواص لشکر «انصارالحسین (ع)» به قلم حمید حسام توسط انتشارت شهید کاظمی منتشر شد.

این روزها سالروز بازگشت و تشییع ۱۷۵ شهید خط شکن غواص با دستان بسته است. به همین منظور کتاب غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند معرفی و با شرایط ویژه توسط انتشارات شهید کاظمی عرضه می‌گردد.
«جنگ را صورتی بود و سیرتی. صورت آن خون بود و آتش و باروت و باطن آن عشق و حماسه و عرفان. از این منظر اخیر بود که اکسیر خون و باروت و آتش، انسان کامل می‌آفرید. امروز بسیاری از سبکباران ساحل‌ها از آن همه موج توفنده اروند و کارون ساحل ثابت و آرامش را می‌بینند اما برای هر آنکه بر لوح دلش قیامت قامت غواص‌های کربلای ۴ نقش عشق زده است آن موج‌ها همه از زمزمه شور است و شیدایی و پرواز».

غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند چشم اندازی است به بصیرت ۷۲ غواص کربلای اروند. روایت این حماسه دقیقاً منطبق با واقعیتی است که در شامگاه چهارم دی ماه سال ۶۵ در منطقه عملیاتی کربلای ۴ اتفاق افتاد. این داستانواره برگرفته‌ای از خاطرات بازماندگان این حماسه عاشورایی است. فرمانده گردان غواصی گردان جعفر طیار برادر جانباز کریم مطهری، جانشین گردان برادر آزاده حاج محسن جامع بزرگ، همرزم صبور و آزاده حمید تاجدوزیان و سه تن از یادگاران بازگشته از اسارت گردان غواصی لشکر انصارالحسین.

کتاب غواص‌ها بوی نعناع می‌دهند، روایت داستانی ۷۲ غواص لشکر «انصارالحسین (ع)» همدان، در ۱۰۶ صفحه منتشر شده است.

علاقه‌مندان جهت تهیه این کتاب می‌توانند از طریق سایت manvaketab.ir اقدام و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را با تخفیف تهیه نمایند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =