فرماندار آستارا: از ظرفیت بانوان در برنامه های فرهنگی استفاده شود

آستارا-ایرنا- فرماندار شهرستان آستارا گفت: استفاده از ظرفیت بانوان در اجرای برنامه های فرهنگی ضروری است و دستگاه های اجرایی در این راستا مشارکت کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن رستم زاد روز یکشنبه در جلسه ستاد گرامیداشت دهه کرامت در فرمانداری آستارا افزود: بانوان آستارا در حوزه‌های فرهنگی و هنری در سطح کشور منحصر بفرد هستند اما تاکنون به درستی از این توانمندی و ظرفیت استفاده نشده است.

وی اظهار داشت: از توان بانوان دستگاه‌های اجرایی آستارا با هماهنگی استانداری گیلان به زودی در حوزه ادارات کل استان، بخشداری‌ها و معانان فرمانداری استفاده خواهد شد.

وی بیان کرد: برای اجرای کاربردی برنامه‌های فرهنگی باید از مشارکت سمن‌ها و ظرفیت مردمی استفاده شود تا تأثیرگذاری بهتری بر روی جامعه هدف داشته باشد.

رستم زاد گفت: برپایی نمایشگاه با موضوع عفاف و حجاب و کارگاه‌های آموزشی با محوریت پیشگیری از اعتیاد برای نوجوانان و جوانان در دهه کرامت مورد نظر باشد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آستارا نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران شرایط حضور بانوان در همه عرصه‌ها را فراهم کرده و امروز دولت بخش بزرگی از مرکزهای آموزشی، پژوهشی و علمی را در اختیار بانوان قرار داده است.

سامان ساسانیان اظهار داشت: ذهن بانوان در تمامی مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارای خلاقیت است و با توانمندسازی خانواده می‌توان در جهت توسعه مشاغل کوچک و متوسط گام‌های مؤثری برداشت.

وی ادامه داد: بانوان باید با اجرا و مشارکت در برنامه‌های فرهنگی از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی دفاع کنند و در این راستا جذب نوع مخاطبان برای هر کدام از برنامه‌های فرهنگی امری ضروری است.

۱۳ تا ۲۲ تیرماه به مناسبت سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) دهه کرامت نامگذاری شده است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.

۷۱۰۵ / ‏‬ ۷۱۲۴ /‏۶۰۳۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =