استاندار: مشکل ورزش فوتبال استان نبود احساس مالکیت مردم است

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: مشکل ورزش فوتبال استان نبود حمایت و احساس مالکیت مردم استان نسبت به تیم است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری محمدعلی شجاعی روز یکشنبه در نشست با اعضای هیأت فوتبال استان اظهار داشت: مردم باید حامیان اصلی تیم فوتبال استان باشند، مشکل ورزش فوتبال نبود حمایت صنایع نیست.

وی افزود: هنوز فضای لازم برای اینکه مردم احساس کنند تیم فوتبال استان بخشی از داشته‌های آنان است و تعطیلی آن باعث اعتراض شود، ایجاد نشده است.

شجاعی اظهار داشت: تیم فوتبال حق مردم است این امر باید فرهنگ سازی شود زیراکه تیمی که صاحب نداشته باشد از بین می‌رود.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی افزود: نگاه ما به ورزش در استان هزینه‌ای است و تنها به دنبال اعتبار برای اعزام تیم‌ها به مسابقات هستیم و یاد نگرفته‌ایم مدیریت فوتبال اقتصادی است.

وی افزود: در استان باید فعالان حوزه فوتبال به دور از تعصب مشخص شوند تا در ادامه بتوان برای افزایش ظرفیت و توانمندی آنان برنامه ریزی کرد.
شجاعی تاکید کرد: کمیته استعدادیابی هیأت‌های مختلف ورزشی استان فعال شود تا این افراد پشتوانه تیم‌های ورزشی استان در سال‌های آینده باشند در غیر این صورت همیشه باید به دنبال خرید بازیکنان غیربومی باشیم.
وی افزود: مدارس فوتبال تعریف شده حرفه‌ای در استان ایجاد شود تا خروجی این مدارس حضور بازیکنان استان در تیم‌های بزرگ کشوری و تیم ملی باشد.

استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: تیم‌های فوتبال و فوتسال استان در لیگ دسته سه باید تقویت شوند و از فعالان این ورزش خواستارم سطح بالا و قوی پای کار بیایند تا مردم استان از وجود تیم فوتبال لذت ببرند.
وی گفت: برای تقویت و رشد ورزش فوتبال در استان نباید از ابتدا نگاه صرف بومی داشت و باید در یک برنامه فرآیند بومی سازی در استان اتفاق بیفتد؛ بنابراین باید ضعف‌ها را پذیرفت و از دیگران کمک گرفت.
شجاعی بر تقویت تیم‌های فوتبال و فوتسال بانوان استان هم تاکید کرد و اظهار داشت: تمام برنامه ریزی ها و فعالیت‌های اداره کل ورزش و جوانان استان برای تقویت ورزش فوتبال آقایان استان باید در بخش بانوان نیز دنبال شود.
شجاعی در پایان سخنان خود بر تقویت مربیان، مدیران ورزشی و داوران استان هم تاکید کرد و افزود: این استعدادها باید در استان تقویت شوند و باید بدانیم اهمیت داشتن این قشر کمتر از تیم‌های لیگ نیست و در برخی موارد موجب جبران عقب ماندگی فوتبال استان می‌شود.

هیات فوتبال خراسان شمالی ۶ هزار عضو دارد.

در خراسان شمالی ۲۷ هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب ۴۵ هیأت ورزشی فعالیت دارند.
ورزشکاران این استان در رشته‌های کوراش، جودو، کشتی و سنگنوردی حائز رتبه‌های برتر کشوری و بین المللی هستند.

۳۰۰۷/‏‬ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =