تماشاگران ارومیه ای نقطه قوت اصلی ایران مقابل روسیه هستند
ایرا

ارومیه - ایرنا - پیشکسوت والیبال ایران گفت: حضور تماشاگران پر شور ارومیه ای فاکتور اصلی تیم ملی کشورمان برای کسب پیروزی مقابل روسیه است.

ابراهیم وطن پرست روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روسیه حریف مستقیم ایران است زیرا این ۲ تیم هم اکنون به ترتیب در رده‌های اول و دوم جدول قرار دارند و کسب پیروزی در این دیدار برایشان از اهمیت خاصی برخودار است.

وی بیان کرد: رقیبان تیم ملی ایران در هفته سوم سه تیم قدرتمند هستند که برای رسیدن به دور دوم تلاش می‌کنند اما در بین آنان تیم روسیه یکی از با تجربه ترین تیم‌هایی است که پیشینه بسیار درخشانی در سطح جهان دارد و برای پیروزی مقابل این تیم نیاز باید انسجام و هماهنگی بیشتری داشت.

وی ادامه داد: یکی از مسائلی که امروز می‌تواند برای تیم ملی ایران مشکل ساز باشد، فشار و خستگی ناشی از دیدار طولانی بازیکنان، در ماراتن سخت و نفس گیر روز گذشته مقابل لهستان و نداشتن زمان کافی برای استراحت است که امیدواریم این مساله تا حدودی حل شود.

پیشکسوت والیبال ایران گفت: استفاده از امتیاز میزبانی و حضور پرشور تماشاگران در سالن غدیر ارومیه یکی از مهمترین نقاط قوت برای تیم ملی ایران محسوب می‌شود ضمن اینکه آمادگی روحی روانی و جسمانی و حفظ انسجام تیمی از دیگر فاکتورهایی است که می‌تواند کفه ترازوی این دیدار را برای میزبان سنگین‌تر کند.

وطن پرست گفت: امسال شاهد بازی‌های زیبا و با کیفیت تری از تیم ملی ایران در جریان رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال هستیم و این امر در سایه حفظ انسجام تیمی و حضور بازیکنان در لیگ‌های اروپایی است که با کوله باری از تجربه در خدمت تیم ملی کشور قرار گرفته‌اند.

تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران در سومین دیدار از هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال، امروز (یکشنبه) در حالی به مصاف روسیه می‌رود که جایگاه خود را در صدر این لیگ تثبیت کرده و روسیه نیز در رده دوم لیگ قرار دارد.

دیدار تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۱۸:۳۰ امروز / یکشنبه / در ورزشگاه ۶ هزار نفری غدیر ارومیه آغاز می‌شود و پیش از دیدار تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران با روسیه نیز، تیم‌های لهستان و کانادا از ساعت ۱۵:۳۰ در همین سالن به مصاف هم می‌روند.

سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه یکی از بزرگترین سالن‌های توپ و تور کشور به شمار می‌رود و رقابت‌ها هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال با حضور تیم‌های ملی ایران، کانادا، لهستان و روسیه در این سالن برگزار می‌شود.

سعید معروف، میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی و محمدرضا حضرت پور چهار ارومیه‌ای فهرست ۱۴ نفری تیم ملی ایران برای حضور در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال هستند.
این رویداد ورزشی با حال و هوای متفاوتی در ارومیه دنبال می‌شود زیرا این شهر از یک سو برای نخستین بار تعدادی از این رقابت‌های مهم بین المللی را میزبانی می‌کند و از سوی دیگر مردم علاقه مند این شهر به رشته والیبال، درخشش بازیکنان ملی پوش ارومیه‌ای را دنبال می‌کنند.
موضوع میزبانی شهر ارومیه در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال در اواخر سال گذشته تصویب و نهایی شد و نخستین گام‌ها برای میزبانی باشکوه و بدون مشکل در این خصوص طی این مدت برداشته شد تا نام ارومیه در تاریخ این رقابت‌ها به یادگار بماند.
طی سال‌های گذشته تنها تهران به لحاظ شرایط فنی و استانداردهای برگزاری مسابقات، استحقاق میزبانی رقابت‌های بین المللی از جمله در حوزه والیبال را داشت و در چنین شرایطی ارومیه نخستین شهر به جز پایتخت به شمار می‌رود که لیگ ملت‌های والیبال را میزبانی خواهد کرد.
میزبانی شایسته این شهر در رقابت‌های موسوم به «AVC CUP » طی سال ۱۳۸۹ خاطره خوبی در ذهن والیبال دوستان آسیایی، ایرانی و ارومیه‌ای برجا گذاشت که همین امر تجربه بسیار خوبی برای رقابت‌های بزرگ‌تری چون لیگ ملت‌های والیبال محسوب می‌شود.
پس از آن نیز رقابت‌های آسیایی دیگری به میزبانی ارومیه برگزار شد که این شهر والیبال خیز با روسفیدی از آن بیرون آمد و نام پایتخت والیبال آسیا برای این شهر تبلور یافت.

۷۱۵۶‌/‏۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =