امسال ۴۵۰ هزار تن گندم در لرستان برداشت می شود

خرم آباد - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: پیش بینی می شود امسال ۴۵۰ هزار تن گندم از اراضی کشاورزی این استان برداشت شود.

چنگیز ابراهیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۲۲ هزار تن گندم از سطح اراضی استان برداشت شده است.

وی افزود: سال گذشته بیش از ۳۶۰ هزار تن گندم از کشاورزان لرستان خریداری شد.

وی ادامه داد: از دهم اردبیهشت امسال تاکنون هیچگونه بارش باران در استان نداشتیم و ممکن است در برداشت گندم امسال تاثیرگذار باشد.

ابراهیمی با بیان اینکه یکی از مشکلات برداشت گندم امسال، همرسی گندم مزارع است افزود: به دلیل بارش های مناسب ابتدای امسال در برخی نقاط، گندم اراضی کشاورزی استان آماده برداشت است.

وی افزود: در فصل برداشت گندم کمباین های مختلف از سایر استان های کشور به سمت مناطق قابل برداشت می آیند اما به دلیل اینکه سیل اخیر به جاده های استان خسارت وارد کرد، تعداد کمباین ها نسبت به سال گذشته کمتر می باشد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: راه ارتباطی پلدختر با غرب قطع شده است و تردد در این مسیر با مشکل مواجه شده، رانندگان کمباین ها مجبور هستند برای رفتن به غرب از خرم آباد عبور کنند که هزینه ها را بیش از چهار برابر کرده است.

ابراهیم اضافه کرد: خسارات ناشی از سیل به جاده ها و عدم دسترسی ارتباطی به جنوب لرستان مشکلاتی را بوجود آورده است که باعث شده کمباین ها کمتر به استان بیایند.

وی گفت: طبق پیگیری ها از طریق وزارتخانه و تعاونی کمباین داران کشور، روند انتقال این ماشین آلات به استان بهبود یافته است.

وی بیان کرد: در مجموع مشکلات بوجود آمده نمی تواند در برداشت و فروش گندم تاثیرگذار باشد و با مدیریت صحیح می توانیم مشملات را برطرف کنیم.

۳۲۱۰/‏۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =