۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۲۸
کد خبرنگار: 2203
کد خبر: 83355756
۰ نفر
۸.۷ میلیارد تومان به پروژه بیمارستان خوسف اختصاص یافت

بیرجند - ایرنا - مدیر منایع فیزیکی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند گفت: امسال برای پروژه در حال ساخت بیمارستان خوسف هشت میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت.

حسین گلکاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اختصاص کامل و به موقع این رقم پیش بینی می شود بیمارستان ۳۲ تختخوابی خوسف سال آینده به بهره برداری برسد.

وی بیان کرد: احداث بیمارستان در شهر خوسف از جمله پروژه های مهر ماندگار است که در سفر هیئت دولت نهم به استان مطرح شد اما این پروژه هنوز تکمیل نشده است.

مدیر منایع فیزیکی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: اجرای این پروژه ابتدا با عنوان مرکز بهداشتی شبانه روزی کلید خورد اما با پیگیری های مکرر مسئولان و نمایندگان مجلس به بیمارستان ۳۲ تختخوابی ارتقا یافت.

وی با بیان اینکه با اجرای این پروژه نیاز اساسی و خواسته به حق مردم شهرستان محقق می شود عنوان کرد: در حال حاضر بین ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی تنها شهرستان خوسف فاقد بیمارستان است.

گلکاری یادآور شد: طی پنج سال (۹۰ تا ۹۵) تنها یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، سال ۹۶ به میزان یک میلیارد تومان اعتبار و پارسال سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون اوراق برای ادامه کار این پروژه به استان ابلاغ و بخشی از آن اختصاص یافته است.

وی گفت: پارسال مجموع هزینه های بیمارستان در حال ساخت خوسف برآور شد و اواخر سال نیز پیمانکار آن مشخص و در نتیجه ۱۳ میلیارد تومان قرارداد با پیمانکار منعقد شده است.

۷۵۵۷ * ۶۰۵۴

اخبار مرتبط