۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۸
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83355748
۰ نفر
۱۳۸ طرح آبیاری تحت فشار در مهاباد به بهره برداری رسید

مهاباد- ایرنا- ۱۳۸طرح آبیاری تحت فشار همزمان با هفته جهاد کشاورزی با حضور مسوولان شهرستانی در مهاباد به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، مدیر جهاد کشاورزی مهاباد در آیین افتتاح این طرح ها گفت: این طرح های آبیاری تحت فشار در اراضی خرده مالکی اجرا شده است که ۳۶۴ هکتار از مزارع این شهرستان را تحت پوشش قرار می دهد.

جعفر ایمانیان با اشاره به اینکه هر یک از این طرح ها مربوط به یک بهره بردار است، ادامه داد: برای اجرای این طرح ها ۵۰ میلیارد ریال هزینه شده که ۳۴ میلیارد ریال آن از محل یارانه بلاعوض و مابقی از آورده سرمایه گذاران بوده است.

وی بیان کرد: با افتتاح این طرحها سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب آب در بخش کشاورزی این شهرستان صرفه جویی می شود.

وی با اشاره به اینکه با احتساب این طرح در مجموع اراضی زیر پوشش آبیاری تحت فشار خرده مالکی در مهاباد به هفت هزار و ۷۰۲ هکتار می رسد، اضافه کرد: سالانه بیش از ۲۵ میلیون مترمکعب آب در بخش کشاورزی این شهرستان با اجرای آبیاری نوین صرفه جویی می شود.

مدیر جهاد کشاورزی مهاباد اظهار داشت: با توجه به اهمیت آب و برنامه ریزی در خصوص اراضی حاشیه دریاچه ارومیه، اجرای سیستم های نوین آبیاری در قالب طرح های مختلف جزء برنامه های اصلی مدیریت شهرستان بوده که مورد حمایت دولت نیز قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، ۲۱ تا ۲۷ خرداد ماه هفته جهاد کشاورزی نامگذاری شده است؛ به همین مناسبت ۱۳۹ طرح کشاورزی در این شهرستان مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

هفته گذشته نیز به همین مناسبت بزرگترین واحد مرغداری تخمگذار مهاباد به ظرفیت ۶۰ هزار قطعه و با سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری رسید.

این شهرستان در جنوب آذربایجان غربی و ۱۱۶ کیلومتری مرکز استان واقع شده و دارای بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی و باغی است.

۹۹۰۳/‏۶۱۸۵/‏۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =