تشکیلات خودگردان فلسطین: فلسطینی ها طرح سازش ترامپ را عقیم  کرده اند

تهران- ایرنا- "نبیل ابوردینه" سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که فلسطینی ها با طرح معامله قرن دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا مخالفند و این طرح را عقیم کرده اند.

ابوردینه افزود که فلسطینی‌ها کنفرانس اقتصادی ۲۵ ژوئن (۴ تیر) در منامه پایتخت بحرین را خنثی خواهند کرد.

تارنمای روزنامه صهیونیستی جروزالم پست امروز / ‏‬ یکشنبه / ‏‬ با درج این خبر نوشت: بوردینه این اظهارات را در حالی مطرح کرد که فلسطینی‌ها اعتراضاتی را علیه طرح صلح ترامپ و کنفرانس بحرین در کرانه باختری آغاز کردند.

ابوردینه با اشاره به معامله قرن گفت: توطئه آمریکایی تضعیف شده و جهت آن تغییر کرده است. علت آن عدم پذیرش این طرح توسط فلسطینی‌ها و موضع آشکار محمود عباس نسبت به قدس، مهاجران و اصول ملی است.

سخنگوی تشکیلات خودگردان اعلام کرد که طرح صلح دولت آمریکا به یک همایش (اقتصادی) در بحرین تنزل پیدا کرده است. "این طرح می‌توانست به سندی تبدیل شود که ناقض قوانین بین المللی و حقانیت عرب است."

این مقام فلسطینی اظهار داشت که هدف واقعی کنفرانس اقتصادی بحرین، دوری کردن از مذاکرات سیاسی است و این مساله به بن بست خواهد رسید.

فلسطینی‌ها در رام الله اعتراضاتی را علیه معامله قرن و نشست اقتصادی بحرین برگزار کرده اند. این اعتراضات توسط گروه‌های مختلف فلسطینی به عنوان کارزاری برای بی اثر کردن طرح صلح دولت ترامپ، سازماندهی شده است. سازمان دهندگان این جنبش اعلام کرده اند که اعتراضات در کرانه باختری و نوار غزه در دو هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت.

فلسطینی‌ها در اعتراضات خود علیه آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای عرب حاضر در این نشست شعارهایی را سر می‌دهند. معترضان فلسطینی در تجمع‌های خود پلاکاردهایی را با عنوان"کارگاه اقتصادی بحرین خیانت به جنبش و مردم فلسطین است" و"مردم فلسطین علیه طرح ترامپ متحد هستند" حمل می‌کردند.

معترضان در جهت لغو این کارگاه اقتصادی از شهروندان کشورهای عربی خواسته اند تا در مقابل سفارت بحرین در کشورهایشان تجمع کرده و خواستار لغو این نشست شوند.

پنج کشور عربی امارات، مصر، اردن، مراکش و عربستان سعودی در این نشست اقتصادی حضور خود را اعلام کرده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =