۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۲
کد خبرنگار: 1472
کد خبر: 83355606
۰ نفر
تغییر تاریخ برگزاری مراسم اسکار به دلیل همزمانی با المپیک ۲۰۲۲

تهران – ایرنا – آکادمی علوم و هنرهای سینما (اسکار) اعلام کرد که این مراسم در سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به دلیل همزمانی با المپیک، لیگ فوتبال ملی آمریکا (سوپر بول) و رویدادهای دیگر، اواخر ماه فوریه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از لس آنجلس، زمان برگزاری نود و دومین مراسم اسکار، نهم فوریه ۲۰۲۰ تعیین شده، اما اسکارهای بعدی ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ و ۲۷ فوریه ۲۰۲۲ که آخرین یکشنبه های همین ماه است، برگزار می شود.

آکادمی اسکار اعلام کرد: زمان برگزاری المپیک ۲۰۲۲، سوپر بول و تعطیلات ملی در آخرین یکشنبه ماه فوریه در سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ خواهد بود.

مراسم سالانه اسکار که بهترین مراسم در سینمای جهان شناخته می شود، به طور زنده و در بیش از ۲۲۵ کشور به نمایش در می آید.

مراسم اسکار ۲۰۱۹ در مقایسه با مراسم سال گذشته از جذابیت بیشتری برخوردار بود، به‌طوری که ۲۹ میلیون و ۶۰۰ هزار نفربه تماشای آن نشستند و رتبه‌بندی به دست آمده از یک جمعیت آماری ۱۸ تا ۴۹ سال، رقم ۷/۷ افزایش را نشان می‌داد. تعداد تماشاگران نود و یکمین مراسم اسکار در مقایسه با نودمین مراسم، سه میلیون و یکصد هزار نفر رشد داشت.

در ابتدا قرار شد که به دلیل طولانی شدن مراسم اسکار ۲۰۱۹، تغییراتی در این مراسم اعمال شود و چند جایزه در حین پخش آگهی‌های بازرگانی در پخش تلویزیونی اهدا شود که البته این قرار به دلیل اعتراض فیلم‌سازان و هنرپیشگان لغو شد.

هرچند مراسم اسکار ۲۰۱۹ مجری نداشت، اما پخش زنده اسکار با سخنان طنزآمیز «ایمی پولر»، «مایا رادولف» و «تینا فی» آغاز شد و «جولیا رابرتز» پس از اهدای جایزه بهترین فیلم به «کتاب سبز»، پرونده اسکار سال جاری را بست.

نود و یکمین مراسم اسکار روز ۲۴ فوریه (۵ اسفند ماه ۹۷) برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =