سی و هشتمین سالگرد شهید چمران برگزار می شود

تهران- ایرنا- رئیس بنیاد شهید مصطفی چمران گفت: سی و هشتمین سالگرد شهادت بنیان‌گذار ستاد جنگ‌های نامنظم در دفاع مقدس روز سه شنبه با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران برگزار می شود.

«مهدی چمران» امروز - یکشنبه - در نشستی خبری که در بنیاد شهید چمران برگزار شد با تشریح برنامه‌های بزرگداشت شهید مصطفی چمران اظهارداشت: مراسم بزرگداشت آن شهید روز سه شنبه این هفته در دانشگاه امیرکبیر به همت بسیج اساتید با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه برگزار می‌شود.

وی افزود: همچنین به مناسبت شهادت این دلاورمرد عصر چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه در تالار اندیشه حوزه هنری به همت نیاد شهید مصطفی چمران برپا می‌شود.

رئیس بنیاد چمران با بیان اینکه صبح چهارشنبه در سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع نیز برنامه‌ای به همین مناسبت برگزار می‌شود، گفت: شب پنج شنبه مراسم دعای کمیل به یاد شهید چمران در دهلاویه محل شهادت آن شهید بزرگوار برگزار می‌شود.
چمران یادآور شد: سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران نیز به مناسبت شهادت مصطفی چمران صحبت می‌کند.

برادر شهید چمران ادامه داد: شنبه آینده اول تیر ماه نیز مراسمی در دانشگاه امیر کبیر و سه شنبه آینده در شهر قم و چهارشنبه آتی در خانه موزه چمران برنامه‌هایی برگزار می‌شود
رئیس بنیاد شهید چمران به زندگی آن شهید اشاره کرد و گفت: تمامی دست نوشته‌های شهید چمران جمع آوری شده و به ۱۲ کتاب مرجع منتشر شدند که از میان این کتاب‌ها، «کردستان» و «سوسنگرد» را شخص دکتر چمران نگاشته است.

مصطفی چمران متولد ١٧ اسفند ۱۳۱۰ در تهران، فیزیک‌دان، سیاستمدار، وزیر دفاع در دولت مهدی بازرگان و دولت موقت شورای انقلاب از همراهان موسی صدر در تشکیل جنبش امل (لبنان)، نماینده دوره اول مجلس شورای اسلامی، از فرماندهان ایران در جنگ ایران و عراق و بنیان‌گذار ستاد جنگ‌های نامنظم در جریان جنگ ایران و عراق بود که در ۳۱ خرداد ۱۳۶۰ به شهادت رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =