۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۳
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 83355559
۰ نفر
۹۱ پروژه ورزشی خراسان رضوی رو به اتمام است

مشهد- ایرنا- مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: امسال ۹۱ پروژه ورزشی با بودجه ۵۵۰ میلیارد ریال در خراسان رضوی به بهره برداری خواهد رسید.

فرزاد فتاحی روز یکشنبه در نشستی با خبرنگاران افزود: ساخت ۵۰ زمین چمن مصنوعی فوتبال با ۱۷۵ میلیارد ریال اعتبار از منابع ملی و استانی از جمله این طرح‌هاست.

وی ادامه داد: خراسان رضوی ۱۱۰ پروژه نیمه تمام ورزشی هم دارد که تکمیل آنها به سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال بودجه نیاز دارد و امسال ۴۲ پروژه نیمه تمام آن به بهره برداری خواهد رسید.

او با ابراز خرسندی از جذب اعتبارات ۲۷ صدم درصدی ورزش استان در سال جاری گفت: سال ۹۷ سال خوبی برای پروژه‌های ورزشی بود به طوری که هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال برای طرح‌های ورزشی هزینه و مطالبات همه هیأت‌های ورزشی استان پرداخت شد و تقریباً به همه هیأت‌ها امکانات ورزشی سخت افزاری قابل توجهی نیز واگذار گردید.

* ساخت ۱۰۰ خانه ورزش روستایی

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: سال گذشته حدود ۱۲۰ خانه ورزش روستایی تجهیز و بهره برداری شد و امسال نیز برای تجهیز ۱۰۰ خانه ورزش روستایی پیش بینی اعتبارات شده است.

فتاحی به پرداخت کمک هزینه ماهانه ۱۰ میلیون ریال به هر یک از قهرمانان المپیکی و پارا المپیکی اشاره کرد و افزود: مهرماه امسال مبالغ یاد شده به حساب هیأت‌ها واریز شده است.

وی در خصوص عدم تناسب بودجه‌های تخصیص یافته به ساخت استادیوم فوتبال گفت: در حالی که ساخت ۵۰ زمین چمن مصنوعی حدود ۱۸۰ میلیارد ریال هزینه دارد برای ساخت یک استادیوم فوتبال باید حدود ۴۰۰ میلیارد ریال پرداخت کرد با این وجود ساخت خانه‌های جوانان در شهرستان‌های مختلف، استخر شنا و سالن‌های ورزشی چند منظوره شهری و روستایی طی سال جاری در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

او بودجه معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی را ۱۴ میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: به طور قطع تمام تلاش این اداره به موضوع مهم اشتغال معطوف است اما با وجود بودجه کم، امکان فعالیتی بیش از این مقدور نیست لذا به دنبال جذب اعتبارات بیشتر در این خصوص هستیم.

*پرداخت ۱۲ هزار میلیارد ریال وام ازدواج

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی همچنین به رتبه دوم ازدواج و طلاق خراسان رضوی در کشور اشاره و بیان کرد: سال گذشته ۹۳ درصد ثبت نام کنندگان وام ازدواج استان در مجموع ۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات یاد شده را دریافت کرده اند.

فتاحی افزود: با همکاری بانک رسالت و صندوق کار آفرینی امید پارسال در مجموع بیش از ۵۰ میلیارد ریال برای حدود ۲۲۰ نفر تسهیلات اشتغال پرداخت شد.

وی وظیفه نهاد ورزش و جوانان را پایش و رصد مسائل جوانان اعلام و اضافه کرد: همه دستگاه‌های اداری اختیارات و وظایفی در حوزه جوانان دارند که باید بابت آن گزارش کار بدهند به عنوان مثال پارسال ۲۶۰ هزار نفر تقاضای کار در استان داشته‌اند که تنها برای حدود ۱۲۰ هزار نفر شغل ایجاد شد.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش به میزبانی مسابقات قهرمانی والیبال نشسته باشگاه‌های جهان طی سال جاری در مشهد اشاره و بیان کرد: در میزبانی بین المللی سخت گیری های خاصی وجود دارد و عمده این مسائل به واسطه محدودیت‌هایی است که آمریکا برای سفر به کشورمان ایجاد کرده است و مهر زدن گذرنامه مسافران خارجی در ایران مشکلاتی را ایجاد کرده است.

فتاحی افزود: به درخواست خانواده قربانیان حادثه سقوط بهمن اشترانکوه مجوز باشگاه بانی این سفر توسط وزارت ورزش و جوانان لغو شد اما به دلیل عدم ابلاغ نامه به باشگاه تا دیروز باشگاه مذکور فعالیت داشته است که از امروز که موضوع به هیأت ابلاغ شد فعالیت باشگاه یاد شده غیرقانونی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۱ هیأت ورزشی استان خراسان رضوی با سرپرست اداره می‌شود که طی روزهای آینده مجمع انتخاباتی تعدادی از آنها برگزار خواهد شد و برای بقیه نیز پیگیری‌های لازم در حال انجام است.

او در خصوص مسئولیت برخی کارمندان اداره کل به عنوان سرپرست هیأت‌های ورزشی خراسان رضوی گفت: هیأت بدن سازی فعالیت گسترده‌ای دارد، پر در آمد است و از طرفی همه گروه‌ها، افراد و چهره‌های پرافتخار این رشته در استان دارای اختلافاتی بودند لذا تصمیم بر این شد که فردی غیر ورزشکار در این رشته همچون آقای سروش پور آزاد، مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان زحمت سرپرستی هیأت را بر عهده بگیرند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی با بیان اینکه باشگاه والیبال پیام خراسان با قدرت درلیگ برتر فصل آینده حضور خواهد یافت گفت: با وجود اینکه خراسان رضوی در زمینه ورزش حرفه‌ای و باشگاههای حرفه‌ای بسیار ضعیف است این حضور موفق لیگ برتری رخ داده است که جای قدردانی دارد.

فتاحی افزود: به جز باشگاه فوتبال پدیده شهر خودرو که تنها باشگاه حرفه‌ای استان خراسان رضوی است باشگاه نیمه حرفه‌ای پیام خراسان وارد عرصه شد و سال گذشته توانست به نتایج خوبی دست پیداکند.

* با وثیقه آزادم

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به مشکلات قضائی مدیران ورزش و جوانان استان اشاره کرد و گفت: از ۱۵ سال قبل تا کنون ۸۴ نفر در هیأت‌های ورزشی استان مشغول به کار شده اند که هم اکنون نیز حقوق آنها توسط اداره کل تأمین می‌شود که از لحاظ قانونی این پرداخت‌ها خلاف مقررات است که این موضوع پیش از این به مراجع قضائی نیز اعلام شده است و امروز هم این روند را به خبرنگاران اطلاع رسانی می‌کنم.

فتاحی به پرونده قضائی خود در سمنان نیز اشاره و بیان کرد: در زمانی که مسئولیت اداره کل ورزش و جوانان سمنان بر عهده من نبوده است یک ورزشکار بر اثر حادثه‌ای آسیب می بیند که دادستانی مرا مسئول آن قلمداد کرده است همچنین زمانی که من پست مدیر کلی آن اداره را بر عهده داشتم یک ژیمناست بر اثر حادثه دیگری قطع نخاع شد که باز هم من در این رابطه درگیر شدم یعنی اینجانب برای دو حادثه متفاوت به دادسرای سمنان احضار شدم که پس از تامین وثیقه از سمنان به مشهد آمدم.

۳۲۲۱/‌۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =