۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۴
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 83355468
۰ نفر
زیرساخت‌ها از نظر پدافند غیرعامل آسیب شناسی می‌شوند

قزوین – ایرنا - معاون سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: امروزه هیچ زیرساختی در کشور از تهدیدات دشمنان مصون نیست و باید با شناخت نقاط ضعف برای رفع آسیب پذیری ها اقدام کرد.

معاون پدافند غیرعامل کشور روز یکشنبه در دیدار با عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین اظهار داشت: بسیاری از زیرساخت‌ها طی ۵۰ سال گذشته در کشور ایجاد شده اند که در آنها موضوع پدافند غیرعامل رعایت نشده است.
وی افزود: هم اینک موضوع پدافند غیرعامل در زیرساخت‌های در دست مطالعه و اجرا مورد توجه قرار گرفته و دستگاه‌های اجرایی و متولی نسبت به رعایت آنها ملزم و متعهد هستند.
این مسئول اضافه کرد: کشور ایران همواره با تهدیدات طبیعی، سخت و نیمه سخت مواجه بوده است ولی علیرغم این تهدیدات خیلی دیر برای راه اندازی سازمان پدافند غیرعامل در کشور اقدام شد.
معاون پدافند غیرعامل کشور افزود: با وجود نوپا بودن سازمان پدافند غیرعامل در کشور اقدامات خوبی در این حوزه صورت گرفته است و دستگاه‌ها نیز توجه ویژه ای به این حوزه دارند.
این مسئول اضافه کرد: امروزه حوزه تهدیدات پدافند غیر عامل از فیزیکی به غیر فیزیکی تغییر یافته و شبکه‌های اجتماعی و فضای سایبر به یک تهدید برای جامعه تبدیل شده اند و باید روش‌های صحیح استفاده از آنها بررسی شود.
معاون پدافند غیرعامل کشور افزود: باید به رسانه، فضای سایبر و مجازی بیشتر توجه کرد چون تهدیدات آینده کشور بیشتر در این حوزه است و باید با انسجام فکری راهکارهای مقابله با تهدیدات دشمنان را در این حوزه مورد بررسی قرار داد.
وی گفت: در استان قزوین از نظر پدافند غیر عامل آموزش‌های خوبی به مجریان و متولیان داده شده است و نگرانی خاصی در این حوزه وجود ندارد.

۶۱۰۱