۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۸
کد خبرنگار: 1004
کد خبر: 83355447
۰ نفر
۱۲۶ کانون فرنگی هنری مساجد در تربت حیدریه فعالند

تربت حیدریه- ایرنا- مسئول دفتر نمایندگی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد تربت حیدریه گفت: ۱۲۶ کانون فرهنگی و هنری در مناطق روستایی و شهری این شهرستان فعالیت دارند که از این تعداد ۷۰ درصد در مساجد روستایی مستقرند.

حسین طاهری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع این کانونهای فرهنگی و هنری ۷۰ کانون در بخش مرکزی، ۲۳ کانون در بخش جلگه رخ، ۲۲ کانون در بخش کدکن و ۱۱ کانون نیز در بخش بایگ شهرستان تربت حیدریه فعال هستند. کانونهای فرهنگی و هنری با چهار هزار عضو در ۵۷۱ پایگاه مسجد شهرستان شاما ۵۸ کانون شهری و بقیه روستایی دایر هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مساجد شهرستان تربت حیدریه ۱۳۴ مسجد روستایی با ۷۰ کانون فعال و به طور میانگین هر کانون دارای ۱۰۰ عضو است. در بین کانون‌های تربت حیدریه یک کانون تخصصی قرآن، ۲ کانون دانشگاهی (دانشگاه عالی و دانشگاه آزاد اسلامی) و دو کانون مصلای نماز جمعه نیز وجود دارد.

مسئول دفتر نمایندگی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد تربت حیدریه برنامه‌های این نهاد را حول سه محور حمایت تجهیزاتی، حمایت مالی و نیز برنامه‌های مصوب دبیرخانه ذکر و بیان کرد: همچنین برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان ۶۰ عنوان برنامه شامل امور قرآنی، فرهنگی، دینی، ادبی، آموزش و پژوهش، هنری و ورزشی در قالب طرح‌های اوقات فراغت آسمانی‌ها با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه در نظر گرفته شده است.
وی همچنین از راه اندازی چهار اردوگاه موقت با مدیریت کانون فرهنگی هنری در تربت حیدریه خبر و ادامه داد: ۱۳۰ کلاس تخصصی آموزش روخوانی، روان خوانی، تجوید و حفظ قرآن کریم در سطح مراکز خانه نور، کانون تخصصی قرآن و کانون‌های فرهنگی هنری و فعال قرآنی این شهرستان برگزار می‌شود.
برگزاری دومین دوره مسابقات فوتبال دیجیتال (جام مساجد)، برپایی نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اسلامی و کتاب و نرم افزار و همچنین برگزاری اولین دوره مسابقات بومی محلی را از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته در ایام تابستان برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان در تربت حیدریه هستند.

کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۷۱ آغاز به کار کردند. دفتر این نهاد در تربت حیدریه از سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده است.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

۷۰۷۹/‌۶۱۲۱/‌۱۸۵۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =