۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۳
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83355419
۰ نفر
رزمی کار مهابادی قهرمان «موی تای» کشور شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد گفت: «عبدالله انیژ» رزمی کار شایسته این شهرستان در رقابت های قهرمانی موی تای کشور با غلبه بر همه حریفان خود به مقام نخست رسید.

قرنی مصطفی پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رقابت‌های قهرمانی موی تای کشور با حضور ۲۷۰ ورزشکار از ۳۱ استان از ۲۱ تا ۲۳ خرداد به میزبانی اصفهان برگزار شد.

وی ادامه داد: این رزمی کار شایسته مهابادی که در قالب تیم آذربایجان غربی در این رقابت‌ها شرکت کرده بود، توانست مدال طلای وزن منفی ۶۷ کیلوگرم را با شکست همه حریفان خود کسب کند.

وی اضافه کرد: «انیژ» در این مسابقه‌ها در دور اول با قرعه استراحت روبرو شد و در دورهای دوم تا چهارم نمایندگان کرمانشاه، کیش و کهگیلویه و بویر احمد را شکست داد تا به فینال برسد.
وی بیان کرد: این ورزشکار مهابادی در دیدار نهایی نیز بر نماینده لرستان غلبه کرد تا با اقتدار قهرمان کشور شود.

رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد اظهار داشت: در پایان این دوره از رقابت‌ها تیم‌های تهران الف، البرز و کردستان به ترتیب در جایگاه‌های اول تا سوم قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه این مسابقه‌ها حکم انتخابی تیم ملی موی تای کشور را داشت، بیان کرد: این ورزشکار مهابادی ضمن کسب عنوان قهرمانی این رقابت‌ها، جهت حضور در مسابقات جهانی موی تای نیز انتخاب شد.

رقابت‌های قهرمانی موی تای سال ۲۰۱۹ جهان تیرماه امسال به میزبانی تایلند برگزار می‌شود.

این ورزشکار مهابادی که ۲۷ سال سن دارد، از سال ۱۳۸۱ این رشته ورزشی را به صورت حرفه‌ای شروع کرده تاکنون یک مقام دوم جهانی، ۲ مقام دومی و سومی کشوری و ۱۰ بار قهرمان استانی را در کارنامه ورزشی خود دارد.

شهرستان ۲۳۷ هزار نفری مهاباد دارای ۹ هزار ورزشکار در قالب ۴۳ هیأت، ۷۰ باشگاه خصوصی و ۲۰ باشگاه دولتی است.

۹۹۰۳/‌۶۱۸۵/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =