۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۳
کد خبرنگار: 866
کد خبر: 83355417
۰ نفر
یزد رتبه دوم عملکرد اموال تملیکی کشور را کسب کرد

یزد – ایرنا - مدیر اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی یزد با اشاره به ماموریت های این نهاد در تعیین تکلیف و فروش کالاهای قاچاق، ضبطی و متروکه گفت: جایگاه این اداره از لحاظ عملکرد در انجام امور در میان اداره های تابعه در استان ها به دوم ارتقا یافت.

امیر علی رشیدی روز یکشنبه در نشست مدیران روابط عمومی دستگاه‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی مستقر در استان اظهار داشت: سال گذشته رتبه این اداره در میان استان‌ها، ۲۳ بود.

وی روان سازی و شفاف سازی فعالیت‌ها و تغییر بخش نامه‌های سازمانی را از جمله عوامل این موفقیت عنوان کرد و افزود: ارتباط و تعامل سازمان‌های متولی امور فروش و تعیین تکلیف کالا از جمله دستگاه قضائی، گمرک، تعزیزات حکومتی و نیرو انتظامی و همت و تلاش کارکنان این مجموعه از دیگر عوامل این موفقیت است.

مدیر جمع آوری اموال تملیکی یزد با اشاره به رسوب کالاهای قاچاق در انبارهای این سازمان در سال‌های گذشته اضافه کرد: پارسال با همکاری دستگاه‌های ذی صلاح، بخش زیادی از کالاهای موجود در انبار تعیین تکلیف و نسبت به فروش آن اقدام شد.

رشیدی با بیان اینکه برخی کالاها در قالب مزایده به فروش رسید، بخشی هم منهدم و یا هم به صاحبان آن مسترد شد، ادامه داد: اموال شامل منقول (انواع کالا) و غیر منقول (املاک و مستغلات، زمین، ساختمان) است که به طور ضبطی دستگاه قضائی، کشفیات قاچاق نیروی انتطامی و متروکه گمرک طی فرایند قانونی تحویل این اداره می‌شود.

وی قاچاق کالا را پدیده شوم توصیف کرد که موجب فلج شدن اقتصاد، ضربه به تولید داخلی، مختل شدن فضای کسب و کار و گسترش بیکاری در جامعه می‌شود.

این مسئول، مزایده اموال دولت را در حیطه تخصص اموال تملیکی برشمرد و خاطرنشان کرد: این سازمان امین اموال دولت و حافظ حقوق ملت است.

مدیر جمع آوری اموال تملیکی استان یزد نقش روابط عمومی‌ها را در ایجاد تعامل دوسویه میان سازمان و مردم مهم ارزیابی کرد و گفت: این بخش می‌تواند به عنوان سیاست گذار، نقش راهبردی را در انجام مأموریت‌های سازمانی ایفا کند.

وی داشتن تخصص و دانش بالا را از ویژگی‌های روابط عمومی برشمرد و گفت: آموزش، داشتن برنامه جامع، آشنایی با مشکلات مردم و ملاحظات سازمانی نیاز یک روابط عمومی است.

نشست مدیران روابط عمومی دستگاه‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در یزد به میزبانی اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان برگزار شد.

هدف از برگزاری این نشست بحث و تبادل نظر در خصوص سیاست‌های راهبردی وزارت امور اقتصادی در حوزه اطلاع رسانی و بازنشر اخبار این وزارتخانه در رسانه‌ها، نشریات محلی و فضای مجازی اعلام شد.

در این نشست در خصوص لزوم انعکاس عملکرد و فعالیت‌های دستگاه‌های تابعه وزارت اقتصاد در استان، نحوه و چگونگی بازنشر اخبار، تعامل بیشتر بخش‌های مختلف سازمانی به خصوص روابط عمومی و مسائل تخصصی این حوزه بحت و تبادل نظر و تصمیماتی گرفته شد.

مدیران روابط عمومی دستگاه‌های تابعه وزارت اقتصاد در استان در این نشست ضمن تاکید بر ارتباط بیشتر این بخش در استان و تعامل بیشتر با یکدیگر، دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را در موضوعات مطرح شده بیان کردند.

سازمان‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی دریزد شامل اداره کل امور اقتصادی و دارایی، امور مالیاتی، شورای هماهنگی بیمه‌ها، شورای هماهنگی بانک‌ها، اموال تملیکی، بورس و گمرک است.

این شورا سال ۱۳۹۳ با هدف انسجام بخشی به فعالیت‌های حوزه روابط عمومی، تعاملات بیشتر درون سازمانی و فعالیت‌های مشترک برون سازمانی تشکیل شد.

۱۹۶۸/ ۲۰۴۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =